Nasdaq 100 znów gorzej. Technologiczny indeks spadł o 0,37%.

J2T Trade

Nowojorskie giełdy zamknęły się w czwartek, 4 maja na niższych poziomach. Napięcia w sektorze bankowym powróciły i determinowały nastroje rynkowych uczestników. Wall Street ponownie pogrążyło się w stratach i cały czas nie widać zysku w nowym miesiącu. Nasdaq 100 wypadł znów gorzej, jednak stracił najmniej zza oceanem. Technologiczny indeks spadł o 0,37%. Rynki kończą dziś bieg w kolejnym tygodniu tego roku. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Nasdaq 100 znów gorzej

Najważniejsze indeksy w Stanach Zjednoczonych cierpiały podczas kolejnego dnia nowego miesiąca. Wczorajsza, czwartkowa sesja zakończyła się stratami w Nowym Jorku. Najlepiej ze spadkami uporał się indeks stu spółek. Nasdaq 100 choć znów wypadł gorzej, wykazał najmniejszą stratę w czwartek. Notowania technologicznego indeksu spadły o 0,37%. Jest to równowartość obniżki rzędu 48 punktów. Nasdaq zwiększył swoją tygodniową stratę do 2%.

Strona czerwonych dalej przeważa

Spółki technologiczne pokazały skrajne nastroje w czwartek. Jednak dalej na indeksie przeważa nastawienie strony czerwonych. Większość przedsiębiorstw dalej traciła, a najgorzej wypadło Regeneron Pharma (NASDAQ:REGN). Akcje tej spółki spadły o 6,14%. Wśród wzrostów liderem okazało się Datadog (NASDAQ:DDOG), którego wycena wzrosła o 14,52%.

Punkt widzenia dzienny: Nasdaq 100 poniżej TFR i średniej

Wczorajszą analizę rozpisaliśmy tuż przed rozpoczęciem godzin amerykańskiego pre-marketu. Technologiczny Nasdaq tracił już wtedy, a negatywne nastroje wzmocnione zostały po otwarciu giełd. Indeks nawet nie śmiał podbić przed cofnięciem i dotarł w rejony 12 950. Przed godziną 17 (czas w Polsce) zatrzymał tam straty i rynek zaczął odrabiać. Notowania wymazały straty z początku sesji i podbiły w rejony TFR. Tam rynek w godzinach wieczornych odnalazł podaż i zszedł. Sesja zakończyła się tuż poniżej 13 000.

FP Markets

Co na dziś ?

Na wykres indeksu patrzymy w piątek o godzinie 13. Na dwie godziny przed otwarciem giełd notowania znajdują się tuż poniżej TFR oraz średniej SMA 55.

Scenariusz = utrzymanie strefy 13 050-13 100–>pełny jej re-test—>budowa ruchu wzrostowego–>podejście do 13 250

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 05.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks dotknął zakresu 12 700-12 940

Indeks technologiczny już ponad miesiąc tkwi w zakresie konsolidacji, która utworzyła się przy górnej granicy istotnej strefy. Nasdaq dotknął wczoraj zakresu 12 700-12 940 i odbija od niego. Kiedy pojawi się ten konkretny impuls?

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 05.05.2023

Konkluzja

Dziś pojawią się najważniejsze dane z rynku pracy w USA. Raport Non-farm Payrolls oraz odczyt stopy bezrobocia dostarczą zapewne emocji inwestorom. Uczestników rynkowych aktualnie to właśnie te dane interesują najbardziej. Czy ostatnio niepewne spadki zostaną wzmocnione? Czy jednak dane okażą się przychylniejsze inwestorom i indeksy pójdą w górę? Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TTR : 13 541

TSR : 13 314

TFR : 13 091

TDP : 12 859

TFS : 12 632

TSS : 12 408

TTS : 12 192

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.