Nasdaq 100 znów zakończył pod kreską. Indeks o 0,67% gorszy.

Index Nasdaq
J2T Trade

Ponownie w tym tygodniu obserwowano mieszane nastroje inwestorów na amerykańskim parkiecie giełdowym. Popularne indeksy z Wall Street pokazały we wtorek, 11 kwietnia również niewielkie zmiany. Najgorzej zaprezentował się indeks technologiczny. Nasdaq 100 znów zakończył dzień pod kreską. Tym razem indeks okazał się o 0,67% gorszy. Dziś rynki czeka wyjątkowa sesja. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Nasdaq 100 znów pod kreską

Mieszane, nijakie nastroje widoczne były również podczas drugiej sesji tego tygodnia. Największą, ogólną zmianę na Wall Street odnotował indeks technologiczny. Był to również jedyny z głównych indeksów, który wczoraj stracił. Nasdaq 100 tym samym znów zakończył dzień pod kreską. Indeks okazał się we wtorek gorszy o 0,67%. Przełożyło się to na obniżkę notowań rzędu blisko 90 punktów.

Mieszane nastawienie spółek

Przedsiębiorstwa tworzące indeks technologiczny nie opowiedziały się wczoraj konkretnie za żadną ze stron. Pod względem liczebnym rozkład sił był podobny, a ogólnie mieszane nastawienie spółek potwierdza tabela notowań. Wyróżniło się jednak kilka firm, na co należy zwrócić uwagę. Najwyższą zmianę pokazało Lucid Group (NASDAQ:LCID), które okazało się liderem strony wzrostowej. Akcje firmy poszybowały o 5,35% w górę. Po przeciwnej stronie największy zasięg odnotowała Moderna (NASDAQ:MRNA). Wycena tej spółki spadła o 3,06%. Warto zauważyć, że na tle wczorajszych ogólnych zmian, wyraźne były te osiągane przez najważniejsze spółki. Giganci tacy jak: Microsoft (NASDAQ:MSFT) czy Amazon (NASDAQ:AMZN) stracili odpowiednio 2,27% i 2,20%.

Punkt widzenia dzienny: Nasdaq oscyluje w rejonach 12 980

Amerykański indeks technologiczny wykonał ruch zgodnie z wczorajszą prognozą. Treść założeń brzmiała: „Scenariusz = zejście do 12 980-13 000–>walka sił–>nadbijanie tego poziomu–>finalne jego utrzymanie–>ew. próba powrotu do średniej 

FP Markets

Rzeczywiście najpierw pojawiło się zejście do wskazanego obszaru. Rynek zgodnie z założeniami nadbijał tę strefę i finalnie ją utrzymał. W godzinach wieczorno-nocnych pojawił się również powrót do średniej SMA 55. Rynek tuż przed zamknięciem z jej obszaru urwał, cofając właśnie w rejony 12 980.

Na wykres Nasdaq’a 100 patrzymy w środę, o godzinie 13 (czas w Polsce). Notowania dziś również nadbijały poziom 12 980 i oscylują w jego rejonach.

Co na dziś ?

Ze względu na charakter dzisiejszej sesji, przede wszystkim zakładamy wzmożoną zmienność. Ponadto, przyjrzę się dziś potencjalnemu ruchowi wzrostowemu, gdyż rynek w takiej zależności właśnie trwa. Pomysł na dziś uzależniony jest od odczytu inflacji i przypuszcza się w nim, że pokryje on konsensus, bądź będzie jeszcze niższy.

Scenariusz = ew. kolejne nadbicie 12 980 (może być nieco wyraźniejsze około 30 punktowe)–>zebranie popytu + reakcja na dane–>gwałtowne podejście pod nowe TFR (13 091)–>ruch do 13 200 

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 12.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: scenariusz aktualny

Podany wczoraj scenariusz jest aktualny. Czekam cały czas na ruch w górę. Negacją będzie zejście poniżej 12 700-12 940.

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 12.04.2023

Konkluzja

Dziś inwestorzy dowiedzą się, jak kształtowało się tempo wzrostu cen w marcu. Oczy całego świata zwrócone są właśnie na ten odczyt. Poznamy go już o 14:30. Poziomy* na wykresie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TTR : 13 541

TSR : 13 314

TFR : 13 091

TDP : 12 859

TFS : 12 632

TSS : 12 408

TTS : 12 192

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.