Nasdaq 100 urwał we wtorek. Notowania niżej o 1,89%.

Indeks Nasdaq z mocnymi spadkami
J2T Trade

Blisko dwa tygodnie wypatrywaliśmy zmienności na Wall Street. Przyszła ona dopiero wczoraj, we wtorek 25 kwietnia. Główne indeksy w końcu wybrały konkretny kierunek i poszły w dół. Najgorzej w USA wypadł technologiczny indeks. Nasdaq 100 urwał podczas wczorajszej sesji i notowania znalazły się w konsekwencji o 1,89% niżej. Sytuacji na rynku przyglądamy się w środę. Na kilka godzin przed sesją Nasdaq 100 oscyluje przy poziomie TDP. Co pokaże indeks dzisiaj? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Urwanie na Wall Street we wtorek

Popularne akcje tworzące najważniejsze indeksy w Nowym Jorku lądowały wczoraj na niższych poziomach. Najgorzej z głównych rynków wypadł Nasdaq 100. Notowania technologicznego indeksu spadły o 1,89%, co oznaczało 245 punktów obniżki. Relatywnie wysoką stratę zanotowało S&P 500. Duży indeks stracił 1,58%, czyli 65 punktów. Najmniejszy, procentowy spadek ujawnił Dow Jones 30, którego wycena poleciała w dół o 1,02% lub zamiennie o 345 punktów. W wyniku wczorajszej sesji Nasdaq 100 wzmocnił miesięczną stratę za kończący się miesiąc.

Czerwono na Nasdaq’u

Spółki tworzące indeks technologiczny obrały wczoraj jeden kierunek. Podczas sesji na Nasdaq’u było czerwono i przedsiębiorstwa wyraźnie traciły. Najgorzej wypadło Zscaler (NASDAQ:ZS), którego akcje spadły o 8,29%. Wyraźnie spadły również akcje gigantów. Amazon (NASDAQ:AMZN) straciło 3,43%, zaś akcje AMD (NASDAQ:AMD) spadły o 4,31%. Wśród nielicznej grupy wzrostowej wyróżniło się kilkanaście spółek. Liderem, z wynikiem +2,38%, okazało się Fiserv (NASDAQ:FISV).

Punkt widzenia dzienny: notowania przy poziomie TDP

We wczorajszej analizie pisaliśmy o potencjalnym ruchu spadkowym. Rzeczywiście rynek wybrał właśnie kierunek na południe. Negatywne nastroje pojawiły się już w amerykańskim pre-markecie i trwały one również po otwarciu giełd w Nowym Jorku. Indeks technologiczny tracił przez kilka godzin, schodząc najniżej w rejony 12 740. W ostatniej godziny sesji rynek zareagował gwałtownym odbiciem.

FP Markets

Co na dziś ?

Na wykres indeksu Nasdaq 100 patrzymy w środę po godzinie 13 (czas w Polsce). Notowania indeksu stu największych technologicznych spółek znajdują się przy poziomie TDP. Rynek oscyluje w istotnym miejscu i pokazać może dziś walkę.

Scenariusz = podbicie do średniej SMA 55–>ustabilizowanie kursu pomiędzy średnią a TDP–>zebranie siły do wzrostu–>powrót do 13 000

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 26.04.2023

Długie utrzymywanie się rynku poniżej TDP w godzinach sesyjnych będzie negacją dla powyższych założeń.

Punkt widzenia tygodniowy: zejście wykonane, co teraz?

Za nami pierwsza część ruchu z planu rozpisanego na ten tydzień. Teraz oczekiwać będziemy reakcji popytowej. Czy pojawi się ona dzisiaj?

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 26.04.2023

Konkluzja

Sezon publikacji spółek nie wzbudza euforii na akcjach w Stanach Zjednoczonych. Popularne przedsiębiorstwa podają swoje wyniki, które bywają lepsze niż się spodziewano. Wall Street stoi w rozkroku i pytanie, na którą stronę się wybierze. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TTR : 13 541

TSR : 13 314

TFR : 13 091

TDP : 12 859

TFS : 12 632

TSS : 12 408

TTS : 12 192

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.