Nasdaq 100 gorszy o 0,24%. Indeks przed sesją przy 12 950.

Wig20
J2T Trade

Poniedziałkowa sesja upłynęła pod znakiem mieszanych nastrojów głównych indeksów z Wall Street. Większość popularnych akcji pokazało jednak niewielkie zyski. Negatywnie wyróżnił się jedynie Nasdaq 100. Technologiczny indeks okazał się wczoraj gorszy o 0,24%. Dziś, we wtorek przed sesją traci i oscyluje przy 12 950. Co przynieść mogą najbliższe godziny handlu? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Wall Street podzielone na początku tygodnia

Wczorajszym dniem handlowym rynki rozpoczęły ostatni tydzień kwietnia. Nastroje wśród inwestorów na amerykańskim parkiecie były podzielone, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wynikach. Wśród indeksów z Wall Street najlepiej spisał się Dow Jones 30, który zyskał 0,20%. S&P 500 poszło w górę ogólnie o 0,09%. Nasdaq 100 natomiast jako jedyny stracił, obniżając swój kurs o 0,24%. Warto zauważyć, że dla technologicznego indeksu była to dziesiąta stratna sesja w kwietniu.

Akcje Tesli znalazły się najniżej od stycznia

Spoglądamy już na wczorajsze rozliczenie sesji w postaci tabeli notowań. Spółki technologiczne podzielone były równo, co do kierunku, a o wyniku zadecydowały zmiany notowań poszczególnych spółek. Liderem strony spadkowej okazało się PDD Holdings (NASDAQ:PDD). Notowania tej firmy obniżyły się o 3,58%. Wśród zyskownej części spółek wyróżniło się Zoom Video (NASDAQ:ZV), którego wycena na giełdzie wzrosła o 2,84%. Szczególną uwagę należy poświęcić producentowi pojazdów elektrycznych z USA. Akcje Tesli (NASDAQ:TSLA) znalazły się wczoraj najniżej od stycznia.

Punkt widzenia dzienny: rynek bez sił do wzrostu

Amerykański indeks technologiczny dobrze prezentował się we wczorajszych godzinach przedsprzedażowych. Wówczas pokonał zakres średniej SMA 55 i po otwarciu giełd Nasdaq 100 utrzymał wzrost. Jednak rynek niedługo potym był bez sił do wzrostu. Tuż po godzinie 16 (czas w Polsce) rynek urwał i w blisko dwie godziny zszedł do 12 900. Jednak podaż również nie miała więcej sił i odpuściła. Sesja zakończyła się tuż poniżej zakresu średniej, czyli poniżej poziomu 13 000.

FP Markets

Co na dziś ?

Przed wtorkową sesją spoglądamy na sytuację indeksu technologicznego. Nasdaq znajduje się blisko dolnej granicy strefy konsolidacji. Kilkukrotnie korzystał z tego miejsca, aby generować wzrost. Biorąc pod uwagę obecny kontekst, rynek tym razem może nie wykonać wzrostu.

Scenariusz = podejście do średniej SMA 55–>zebranie podaży–>zejście poniżej strefy konsolidacji

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 25.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: część pierwszego ruchu za nami

Nasdaq wykonał już część z pierwszego ruchu, o którym pisaliśmy wczoraj. Dziś pociągnąć może jeszcze zejście, aby dobić do zakresu średniej. Czy rzeczywiście się tak wydarzy?

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 25.04.2023

Konkluzja

Inwestorzy oczekują na raporty największych spółek z Doliny Krzemowej. Nastroje obserwatorów rynków determinowane są również przez zbliżającą się decyzję Rezerwy Federalnej. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TTR : 13 541

TSR : 13 314

TFR : 13 091

TDP : 12 859

TFS : 12 632

TSS : 12 408

TTS : 12 192

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.