Nasdaq 100 traci dziś przed sesją. Indeks poniżej 13 000.

Index Nasdaq
J2T Trade

Główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych po raz kolejny nie zmieniły finalnie swojego położenia. Sezon publikacji wyników najważniejszych spółek nie wzbudza silnych nastroi i na giełdach relatywnie mało się dzieje. Sytuacji na amerykańskim parkiecie giełdowym przyglądamy się w kolejnego dnia, 20 kwietnia. Nasdaq 100 traci w czwartek przed sesją. Obecnie, czyli w południe indeks oscyluje poniżej 13 000. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Kolejna sesja bez zmian na Wall Street

Niezdecydowanie w tym tygodniu trwa w najlepsze. Podczas wczorajszej, środowej sesji inwestorzy ponownie nie potrafili się porozumieć. Była to już kolejna, trzecia z rzędu sesja praktycznie bez zmian na Wall Street. Najgorzej spisał się Dow Jones 30, który stracił 0,23%, czyli blisko 80 punktów. Nasdaq 100 i S&P 500 były natomiast płaskie.

Większość z Nasdaq’a wybrała straty

Patrząc już na zachowanie spółek technologicznego indeksu należy zauważyć, że na pierwszy rzut oka przeczy ono wynikowi. Zdecydowana większość z Nasdaq’a wybrała bowiem straty. Na czele tej grupy stanęło Rivian Automotive (NASDAG:RIVN), którego wycena papierów wartościowych spadła o 4,54%. Po stronie wzrostowej wyróżniło się natomiast Intuitive Surgical (NASDAQ:ISRG). Notowania tej spółki wzrosły o 10,88%. Warto zauważyć, że po stronie wzrostowej opowiedziały się najważniejsze dla Nasdaq’a 100 przedsiębiorstwa. Dla przykładu gigant Amazon (NASDAQ:AMZN) zyskał 1,96%, zaś akcje NVIDIA (NASDAQ:NVDIA) skoczyły o blisko 1%.

Punkt widzenia dzienny: indeks Nasdaq 100 przed sesją poniżej 13 000

Amerykański indeks technologiczny przed wczorajszą sesją schodził, o czym pisaliśmy w analizie. Zakładaliśmy, że ruch w dół będzie kontynuowany, jednak wprzódy rynek pokaże podejście. Rzeczywiście po otwarciu giełd w USA pojawiło się odbicie w górę. Nasdaq 100 podbił do TFR (13 091), lecz nie myślał od razu o zejściu. Wręcz przeciwnie notowania dobiły do 13 150 w godzinach wieczornych i dopiero tam znalazła się podaż. Poniżej TFR rynek wrócił tuż przed zamknięciem sesji.

FP Markets

Co na dziś ?

Na wykres patrzymy w czwartkowe południe. Notowania technologicznego indeksu znajdują się przed sesją poniżej poziomu 13 000. Co więcej, Nasdaq 100 oscyluje w połowie obszaru konsolidacyjnego i walczy na dołku z piątku (14.04). Dziś skupiać się będziemy na potencjalnym ruchu wzrostowym.

Scenariusz = utrzymanie rejonów 12 980–>zebranie siły do wzrostu–>podejście pod średnią SMA 55–>podejście do 13 150

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 20.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: szansa na odbicie dalej jest

Zaktualizowane wczoraj tygodniowe spojrzenie ujrzało część swojej realizacji. Teraz czekamy na odbicie, czy rynek stać będzie na taki ruch?

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 20.04.2023

Konkluzja

Nastroje na rynku są niejasne. W takich sytuacja warto podeprzeć się ostatnią strukturą, ta w ujęciu ostatnich tygodni jest wyraźnie wzrostowa. Choć rynek utknął teraz w miejscu, w końcu musi ruszyć.

TTR : 13 541

TSR : 13 314

TFR : 13 091

TDP : 12 859

TFS : 12 632

TSS : 12 408

TTS : 12 192

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.