Nasdaq 100 bez zmian. Dalsze niezdecydowanie inwestorów.

Buy - Sell - Stop
J2T Trade

Główne amerykańskie indeksy giełdowe po raz kolejny nie zdobyły się na konkretny ruch. We wtorek, 18 kwietnia odnotowały niezbyt ciekawą sesję. Nasdaq 100 zakończył dzień bez zmian. Na kursy popularnych akcji przekłada się dalsze niezdecydowanie inwestorów. Wall Street wyraża potrzebę impulsu, na co cały czas czekamy. Czy dziś indeksy się przełamią? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Nasdaq 100 bez zmian

Ostatnie półtora tygodnia to niesłychany brak zaangażowania inwestorów na amerykańskim parkiecie giełdowym. Popularne indeksy giełdowe pokazują nieznaczne lub w ogóle nie pokazują zmian. Technologiczny Nasdaq uchodzący za najbardziej zmiennego dalej tkwi w maraźmie. Wczorajszą sesję Nasdaq 100 zakończył bez zmian.

Spółki podzielone we wtorek

Przechodzimy już do spojrzenia na zachowanie poszczególnych przedsiębiorstw. Spółki podzielone były we wtorek, co do kierunku. Pod względem liczebnym żadna z sił nie przeważyła. Po stronie wzrostowej najlepiej wypadło Marvell (NASDAQ:MRVL), którego wycena skoczyła w górę o 4,40%. W górę indeks próbowało pchać Apple (NASDAQ:AAPL), którego akcje skoczyły o 0,75%. Po przeciwnej stronie liderem okazało się Sirius XM (NASDAQ:SIRI). Notowania tej spółki spadły o 2,76%. Strona spadkowa wspomagana była przez większą część najważniejszych spółek. Dla przykładu wartość udziałowych papierów wartościowych Tesli (NASDAQ:TSLA) spadła o 1,46%.

Punkt widzenia dzienny: indeks z perspektywą cofnięcia

Wczorajsza sesja nie należała do udanych dla technologicznego indeksu mimo, że sytuacja na początku wyglądała dobrze. Nasdaq 100 korzystał bowiem ze struktury wzrostowej podczas sesji europejskiej. Notowania bardzo szybko zmierzyły się ze szczytami ubiegłego tygodnia i je szły wyżej. Pozytywne nastroje widać było również w godzinach amerykańskiego pre-marketu oraz w pierwszych minutach otwarcia sesji. Indeks sięgnął we wtorek najwyżej poziomu 13 220 i tam popyt odpuścił. Nastroje błyskawicznie się zmieniły, Nasdaq wrócił poniżej wspominanych szczytów (okolice 13 150) i przed godziną 17 (czas w Polsce) był już na poziomie TFR (13 0791). Rynek mierzył się z nim oraz z obszarem średniej kroczącej SMA 55.

FP Markets

Co na dziś ?

Dziś notowania od rana wyrwały się z zakresu średniej i cofają. Indeks wchodzi do strefy konsolidacji, tym razem z perspektywą cofnięcia. Z tego względu na dzisiejszą sesję bliżej przypatruję się ruchowi spadkowemu. Mógłby wyglądać on następująco.

Scenariusz = podejście do TFR–>zebranie podaży i odbicie od tego poziomu–>ruch w dół do 12 870-12 920 

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 19.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: ujęcie tygodniowe ulega zmianie

No cóż, rynek nie potrafił zebrać się do wzrostu. Tkwi w maraźmie w najlepsze i zdaje się, że jeszcze raz potrzebuje zejść do strefy 12 700-12 940. Warto będzie zatem wyczekiwać, czy taki ruch się pojawi. W następstwie jego rynek mógłby odreagować silnym impulsem.

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 19.04.2023

Konkluzja

Dziś zmienność może okazać się nieco lepsza. Oprócz trwającego sezonu publikacji wyników spółek, dziś pojawi się raport Fed. Publikowana, na dwa tygodnie przed zebraniem FOMC, tak zwana Beżowa Księga ujawni opinię poszczególnych obszarów federalnych.

TTR : 13 541

TSR : 13 314

TFR : 13 091

TDP : 12 859

TFS : 12 632

TSS : 12 408

TTS : 12 192

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.