Nasdaq 100 spadł 0,72%. Fed opublikuje Beżową Księgę.

128
FED
J2T Trade

Giełdowy indeks Nasdaq 100 obniżał się we wtorek. W konsekwencji notowania Nasdaq’a 100 spadły o 0,72%. Kolejny raz indeks spadkami rozpoczyna tydzień. Dziś wieczorem Fed opublikuje swoją Beżową Księgę. Co wykaże raport Rezerwy Federalnej?

Trzeci tydzień rozpoczęty stratą

Amerykański indeks technologiczny rozpoczął wczoraj, we wtorek 6 września zmagania w nowym, niepełnym tygodniu handlowym. Kurs indeksu Nasdaq 100 spadł o 0,72% tym samym przedłużając ostatnie straty. Co ciekawe jest to kolejny raz, kiedy Nasdaq 100 spadkowo otwiera nowy tydzień handlowy. Obecnie jest to już trzeci tydzień rozpoczęty stratą.

Ponownie najsilniejsza Lululemon

Pod względem zmiany ceny spośród składowych Nasdaq’a 100 wyróżniła się wczoraj spółka Pinduoduo. Chińska spółka straciła najwięcej, a jej akcje obniżyły swój kurs o 7,72%. Komponentów tracących było we wtorek zdecydowanie więcej. Spojrzeć warto jednak również na stronę zyskujących przedsiębiorstw. Ponownie najsilniejsza okazała się spółka Lululemon Athletica. Jej notowania wzrosły o 4,34%.

Raport Rezerwy Federalnej

Dziś o godzinie 20:00 opublikowana zostanie treść tzw. Beżowej Księgi. Jest to raport Fed o aktualnych warunkach gospodarczych w okręgach federalnych w USA. Beżowa Księga Rezerwy Federalnej publikowana jest dwa tygodnie przed każdym posiedzeniem Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC). Na danych zawartych w Beżowej Księdze bazować będą decydenci banku centralnego przy podejmowaniu decyzji dotyczącej podwyżki stóp procentowych.

FP Markets

Punkt widzenia – schemat zejścia wykonany

We wtorek, 6 września indeks Nasdaq 100 podjął się realizacji scenariusza głównego opisywanego w ramach codziennej analizy. Treść projekcji spadkowej brzmiała: „Z uwagi na zachowanie rynku w ostatnim czasie, to projekcja spadkowa wydaję się tą bardziej prawdopodobną. Warto będzie zwrócić uwagę, jak zachowa się cena w strefie pomiędzy poziomem TFS a średnią. Ten obszar ma szansę stanowić dziś opór dla rynku i z tego miejsca wygenerowane zostać może zejście w stronę wrześniowych dołków. Potencjalnym targetem w najbliższych godzinach są okolice 11 900”.

Weryfikując już wczorajsze założenia, zauważyć można, iż rzeczywiście to obszar określony przez poziom 12 150 (ówczesne TSS) oraz średnią kroczącą okazał się oporem dla rynku. Schemat zejścia z tego zakresu został wykonany aż dwukrotnie. Obecnie rynek znajduje się w okolicach 12 050. Poziomy na dzisiejszą sesję ulegają zmianie.

Scenariusz główny – spadkowy

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie rynki akcyjne w USA zaprzyjaźniły się ze spadkami. W dalszym ciągu można je zakładać, o ile spełnione będą odpowiednie warunki. Dzisiejszy ruch spadkowy zależeć najprawdopodobniej będzie od zachowania rynku w okolicach średniej kroczącej SMA 55. Nadbijanie jej zakresu wchodzi w grę, jednak średnia nie może zostać przełamana. Dopóki cena oscyluje poniżej średniej, rynek generować może ruch spadkowy. Potencjalnym targetem na dziś jest 11 800.

Wykres NQ H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Nasdaq 100 07.09.2022

Scenariusz poboczny – wzrostowy

Warto jednak zwrócić będzie uwagę na inny wariant. Indeks technologiczny może jednak dziś podbić. Siła popytowa zebrana ma szansę być w okolicach nowego poziomu TFS, czyli 12 016. Impetu wzrostom nada przełamanie zakresu średniej. Cena w takim układzie sięgnąć będzie mogła okolic 12 250.

Wykres NQ H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Nasdaq 100 07.09.2022

Konkluzja

Obserwacji warto będzie poddać dziś okolice poziomu TFS (12 016). Z tego miejsca rynek zbierał siłę popytową i wykonywał dość spore ruchy wzrostowe. Ponadto zakres średniej kroczącej SMA 55 jest równie ważny. Uwaga rynkowa spocząć może głównie na tym obszarze. Poniżej rozpisane zostały poziomy, aktualne na dzień 07.09.2022.

TTR : 12 922

TSR : 12 697

TFR : 12 476

TDP : 12 244

TFS : 12 016

TSS : 11 793

TTS : 11 574

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.