Nasdaq 100 pozbawiony zmienności. Indeks pozostaje wysoko.

J2T Trade

Na amerykańskich rynkach akcji niewiele działo się zarówno podczas poniedziałkowej, jak i wtorkowej sesji. Obroty na Wall Street spadły, a inwestorzy skupili się na pojedynczych raportach z gospodarki. Wzrok w szczególności skierował się na dane dotyczące aktywności. Najnowsze odczyty okazywały się nieco słabsze niż zakładano. Niemniej, inwestorzy odeszli od rynku akcyjnego. Nasdaq 100 pozbawiony został zmienności. W wyniku tego indeks dalej pozostaje wysoko. Jak wygląda sytuacja? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Nasdaq 100 pozbawiony zmienności

Pierwsze dwie sesje, pierwszego pełnego tygodnia handlowego czerwca już za nami. Na Wall Street niewiele się działo i główne indeksy nie pokazywały szczególnych ruchów. Atut odebrany został nawet indeksowi technologicznemu. Nasdaq 100 pozbawiony został zmienności. W poniedziałek (05.06) sesja zakończyła się dla niego na 0,07% plusie, zaś wtorkowa była na zero.

Zachowanie spółek tłumaczy wynik indeksu

Przyglądamy się już wczorajszej, czyli wtorkowej tabeli notowań. Przede wszystkim należy zauważyć, że zachowanie spółek tłumaczy wynik indeksu. Składowe Nasdaq’a 100 były wyraźnie podzielone co do kierunku i żadna ze stron nie potrafiła przeważyć. Wyższa zmienność stała po stronie wzrostów, lecz na niewiele się to zdało. Najlepiej wypadło Pinduoduo (NASDAQ:PDD), które zyskało 6,98%. Liderem wśród strat była natomiast Illumina (NASDAQ:ILMN), a jej akcje spadły o 3,56%.

Punkt widzenia dzienny: indeks pozostaje wysoko

Na indeksie technologicznym szczególnych zmian ostatnio nie zaobserwowano. Patrząc na wykres, należy zauważyć, że rynek w poniedziałek miał chwilowo lepszy okres. Notowania Nasdaq’a 100 podeszły blisko 14 700, lecz nie chwyciły tego zakresu. Generalnie w poniedziałek i we wtorek notowania skupiły się na oscylowaniu przy poziomie TSR (14 589) i średniej SMA 55. Tym samym indeks spełnił założenia dla ruchu, o którym pisaliśmy w poniedziałek.

FP Markets

Co na dziś ?

Dziś, w środę spoglądamy na Nasdaq’a 100 przed południem. Na kilka godzin przed otwarciem giełd w Nowym Jorku, notowania technologicznego indeksu znajdują się pod zakresem średniej. Taka sytuacja stwarza możliwość wykonania dziś korekty.

Scenariusz = podejście do TSR–>re-test od dołu–> zejście do 14 400-14 450 

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 07.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy:

W kwestii podejścia tygodniowego wszystko jak na razie wygląda, jak rozpisaliśmy w poniedziałek. Czekamy obecnie na zejście.

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 07.06.2023

Konkluzja

Inwestorzy oczekują środowej sesji, dziś na rynku może pojawić się zmienność. Walka sił będzie najprawdopodobniej bezpośrednia. W kalendarzu nie widać ważniejszych danych. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TTR : 14 815

TSR : 14 589

TFR : 14 366

TDP : 14 139

TFS : 13 907

TSS : 13 683

TTS : 13 467

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.