Nasdaq 100 jedyny stratny. Wieści z Tesli pchnęły do spadku.

Logo Tesla
J2T Trade

Główne rynki akcji w USA zyskiwały w większości w poniedziałek, 3 kwietnia. Jednak nie wszystkie indeksy wylądowały na plusie. Amerykański Nasdaq 100 jako jedyny okazał się stratny. Notowania technologicznego rynku wylądowały jednak niewiele niżej. Indeks do spadku pchnęły wieści z Tesli. Na co zareagowali akcjonariusze motoryzacyjnego giganta? We wtorek, 4 kwietnia zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Nasdaq 100 jedyny stratny

Popularne indeksy giełdowe z Wall Street zaświeciły się w poniedziałek głównie na zielono. Technologiczny Nasdaq 100 jako jedyny okazał się stratny. Notowania tego indeksu obniżyły się ogólnie o 0,25%. Odpowiadało to obniżce rzędu 33 punktów. Zaznaczmy, że wczorajszą sesją Nasdaq przerwał trzydniową serię wzrostów.

Wieści z Tesli pchnęły do spadku

Spółki tworzące indeks technologiczny opowiedziały się wczoraj w większości za generowaniem strat. Najgorzej poradziła sobie Tesla (NASDAQ:TSLA). Akcje producenta pojazdów elektrycznych poleciały w dół o 6,12%. Stało się to za sprawą informacji o większej dysproporcji pomiędzy wyprodukowanymi a dostarczonymi pojazdami. Wśród grupy zyskownych wyróżniło się Diamondback (NASDAQ:FANG), którego wycena wzrosła o 6,85%.

Punkt widzenia dzienny: Nasdaq pokazał zejście, cel nie został zaliczony

We wczorajszej analizie rozważaliśmy ruch spadkowy indeksu technologicznego. Założenia brzmiały: Scenariusz = podejście pod do strefy 13 180-13 200 (miałoby to na celu wypełnienie luki)–>zebranie siły do zejścia–>cofnięcie poniżej TSR i jego re-test od dołu–>zejście do 13 000 Uwaga: jeżeli rynek nie będzie skory wykonać podanego, pierwszego podejścia, wówczas do spadku mógłby się zebrać w rejonach TSR”. 

FP Markets

Indeks rozpoczął wczorajszą sesję od podejścia. Nie sięgnęło ono zakładanej strefy (13 180-13 200), a jedynie rejonów TSR (na co zwracaliśmy uwagę). Rynek przed godziną 17 (czas w Polsce) zebrał siłę do spadku i zszedł w rejony średniej SMA 55 (13 050). Bliski był zatem realizacji scenariusza, jednak cel nie został zaliczony. Rynek bowiem wyhamował spadki w rejonach średniej i w godzinach wieczornych powrócił do TSR.

Na rynek patrzymy we wtorek, 4 kwietnia o godzinie 12. Na kilka godzin przed otwarciem giełd w USA, technologiczny indeks prze do przodu. Notowania znajdują się w rejonach 13 250.

Co na dziś ?

Rynek usilnie pokazuje, że ma ochotę na wyższe poziomy. Dziś pokrył wczorajszą lukę, co nieco utrudnia dzisiejszą analizę. Niemniej rozważać będziemy podejście, gdyż rynek trwa w pozytywnej strukturze.

Scenariusz = cofnięcie w rejony 13 170-13 200–>zebranie popytu–>ruch do 13 300–>korekta i re-test TSR (13 284)–>podejście do 13 400

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 04.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks pewnie do przodu

Pauza, którą chcieliśmy zobaczyć w tym tygodniu, miała co prawda miejsce podczas wczorajszej sesji. Dziś indeks wystrzela przed godzinami handlu, co poddaje w wątpliwość zejście do górnej granicy strefy 12 700-12 940.

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 04.04.2023

Konkluzja

Dziś inwestorzy zwracają uwagę na raporty z rynku pracy. Podczas wtorkowej sesji pojawi się pierwsza partia najważniejszych danych, czyli liczba otwartych miejsc pracy tzw. JOLTs. Poziomy* uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TTR : 13 510

TSR : 13 284

TFR : 13 061

TDP : 12 829

TFS : 12 603

TSS : 12 379

TTS : 12 162

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.