Nasdaq 100 jedyny na plus. Wyniki spółek pchnęły indeks.

17

Główne giełdy w Stanach Zjednoczonych zamknęły wczorajszą sesje na mieszanych poziomach. W środę, 26 kwietnia na Wall Street przeważały jednak negatywne nastroje. Spośród głównych indeksów, Nasdaq 100 wyszedł jedyny na plus. Dobry rezultat indeks technologiczny zawdzięcza lepszym kwartalnym wynikom spółek. Na sytuacje patrzymy przed kolejną sesją. Co pokaże dziś Nasdaq 100? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Nasdaq 100 jedyny na plus

Popularne indeksy z Wall Street przeważnie kontynuowały przecenę w środę. Poniżej kreski wylądował Dow Jones 30 oraz S&P 500. Najstarszy z indeksów stracił 0,68%, co w jego przypadku oznacza ruch rzędu 230 punktów. Duży indeks obniżył natomiast swój kurs o 0,38%, czyli o 16 punktów. Pod względem kierunku wyróżnił się technologiczny indeks. Nasdaq 100 jako jedyny wyszedł na plus. Jego notowania wyładowały wyżej o 0,64%, co było równoważne wzrostowi rzędu 81 punktów.

Microsoft z silnym wzrostem

Co ciekawe na spółkach technologicznych nie widać było skrajnego optymizmu. Należy zauważyć, że większość przedsiębiorstw z Nasdaq’a 100 nawet straciła. Notowane po stronie spadkowej spółki, pokazały również większą zmienność. Na czele strat stanęło Enphase (NASDAQ:ENPH), którego akcje spadły aż o 25,73%. Znaczną obniżkę, rzędu 11,45%, pokazało również Activision Blizzard (NASDAQ:ATVI). Jednak to wagi spółek decydują o kierunku indeksu. Na czele grupy wzrostowej stanęło Datadog (NASDAQ:DDOG). Notowania tej spółki wzrosły o 10,50%. Uwagę należy zwrócić również na ruch jednego z gigantów technologicznych. Microsoft (NASDAQ:MSFT) zakończył sesję z silnym, gdyż ponad 7% wzrostem.

Punkt widzenia dzienny: indeks utrzymuje TDP

Wczoraj ujrzeliśmy realizacje jedynie części scenariusza. Zgodnie z założeniami rynek  podbił do zakresu średniej SMA 55, lecz potrzebował na to około dwóch godzin. Po osiągnięciu średniej rynek wyraźnie nadbił jej zakres. Popyt w następstwie odpuścił i w godzinach wieczornych pojawiło się zejście. Rynek wówczas wymazał zyski i znalazł się w rejonach 12 800. Na chwile przed zamknięciem sesji popyt zerwał się i notowania powróciły do 12 900.

FP Markets

Co na dziś ?

Dziś na kilka godzin przed sesją rynek znajduje się w strefie konsolidacji (oznaczona na zielono). Indeks technologiczny broni ważniejszych stref, wiec ma szansę jeszcze dziś pokazywać wzrost.

Scenariusz = utrzymywanie TDP–>zebranie popytu–>przełamanie średniej–>podejście do 13 050

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 27.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: target poddany w wątpliwość

Nazbyt optymistycznie patrzyłem w tym tygodniu na rynek. Choć ma on szanse do wzrostu wydaje się, iż podawanego w poniedziałek celu nie osiągnie.

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 27.04.2023

Konkluzja

Dziś przede wszystkim warto na spokojnie podejść do amerykańskich indeksów. O godzinie 14:30 (czas w Polsce) pojawi się odczyt PKB Stanów Zjednoczonych. Rynki oczekują raportu, który zapewne wywoła wzmożone nastroje na rynkach. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TTR : 13 541

TSR : 13 314

TFR : 13 091

TDP : 12 859

TFS : 12 632

TSS : 12 408

TTS : 12 192

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.