Nasdaq 100 drobnie stracił. Indeks utrzymuje poziom 15 000.

J2T Trade

Rynki akcji w Stanach Zjednoczonych zamknęły się we wtorek delikatnie na czerwono. Po przedłużonym weekendzie inwestorzy wrócili do walki, nie określając swojego nastawienia. Nasdaq 100 drobnie stracił, wyróżniając się na tle pozostałych indeksów. Obserwatorzy rynku przygotowywali się wczoraj raczej do kolejnych sesji, które zapowiadają się ciekawiej. Taką może być dzisiejsza, podczas której miejsce będzie miało przesłuchanie Jerome Powell. Indeks technologiczny utrzymuje na razie poziom 15 000. Czy taki stan zostanie zachowany? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Nasdaq 100 drobnie stracił

Wczorajszą sesję handlową z pewnością zaliczyć można do nudniejszych. Na indeksie technologicznym nie widać było konkretnego nastawienia, a rynek poruszał się głównie w dość wąskim obszarze. Jak pokazało rozliczenie, indeks wylądował poniżej kreski. Nasdaq 100 rzeczywiście drobnie stracił, gdyż 0,09%.

Większość za spadkami

Wczorajsza tabela notowań na pierwszy rzut oka kłóci się z wynikiem indeksu. Zdecydowana większość stanęła bowiem za spadkami. Jednak należy przypomnieć, że to wagi spółek decydują o końcowym wyniku. Po stronie strat liderem okazało się Pinduoduo (NASDAQ:PDD), którego notowania spadły o 6,95%. Strona spadkowa nie była wspierana przez ważniejsze dla indeksu spółki. One znalazły się po drugiej stronie. Na czele wzrostów stanęła Tesla (NASDAQ:TSLA). Jej akcje wzrosły o 5,34%.

Punkt widzenia dzienny: niemrawe zejście Nasdaq’a

Podczas wczorajszej analizy rozprawialiśmy o ruchu spadkowym indeksu. Plan na sesję brzmiał: Scenariusz = podejście do SMA 55–>brak przełamania–>re-test od dołu–>zejście do 14 800”.  

FP Markets

Rzeczywiście rynek podbił wczoraj najpierw do średniej. Nie potrafił jej przełamać i wykonał jej re-test od dołu. W następstwie, zgodnie z założeniami, pojawiło się zejście. Było ono jednak znacznie płytsze niż się tego spodziewałem. Rynek zszedł bowiem do w rejony poziomu TDP (14 991).

Co na dziś ?

Dziś na wykres patrzymy w południe. Notowania technologicznego indeksu oscylują obecnie na zakresie średniej SMA 55. Rynek nie pokazał w dalszym ciągu oczekiwanego zejścia. Pytanie, czy zdecyduje się na nie dzisiaj.

Scenariusz = zejście do TDP–>przełamanie–>zejście do 14 800

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 21.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: Nasdaq 100 dalej na oporze

Podtrzymuję wczorajszy scenariusz na ten tydzień. Choć rynkowi zostały tylko trzy sesje do rozegrania, może on wykonać zejście.

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 21.06.2023

Konkluzja

Na początku artykułu wspomniałem, iż dzisiejsze nastroje determinować będzie zeznanie Jerome Powella. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TTR : 15 673

TSR : 15 446

TFR : 15 223

TDP : 14 991

TFS : 14 765

TSS : 14 541

TTS : 14 324

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.