Nasdaq 100 cofnął na koniec. Maj zamknięty ponad 7% zyskiem.

Index Nasdaq
J2T Trade

Podczas ostatniej sesji maja widoczne były negatywne nastroje na parkiecie giełdowym w Nowym Jorku. Popularne indeksy z Wall Street zamknęły się wczoraj niżej. Stało się tak m.in. za sprawą pierwszych danych dotyczących rynku pracy. Najnowsza aktualizacja liczby nowych miejsc pracy zaskoczyła inwestorów. Odczyt był wyższy niż oczekiwano. Uświadomiło to rynkowym uczestnikom, że Fed dalej może podnosić stopy procentowe. Wśród indeksów najgorzej wypadł technologiczny. Nasdaq 100 cofnął na koniec miesiąca. Niemniej nie przeszkodziło to w osiągnięciu sporego wyniku. Maj zamknięty został ponad 7% zyskiem. Rynki wchodzą w czerwiec. Co przyniesie szósty miesiąc roku? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Nasdaq 100 cofnął na koniec

Wczorajszą, czyli środową sesją inwestorzy zakończyli zmagania w piątym miesiącu 2023 roku. Nasdaq 100 cofnął na koniec miesiąca, wykazując wczoraj stratę rzędu 0,70%. Obniżka jednak nie przeszkodziła indeksowi w osiągnięciu wyraźnego zysku w maju. Indeks technologiczny majowe zmagania zakończył z ponad 7% zyskiem (dokładnie 7,61%). Warto dodać, że maj był trzecim wzrostowy miesiącem z rzędu.

Strona spadkowa silniejsza

Spółki technologiczne walczyły wczoraj między sobą o kierunek. Finalnie strona spadkowa okazała się silniejsza. Na jej czele stanęło Marvell (NASDAQ:MRVL), którego akcje spadły o 7,67%. Po przeciwnej stronie wyróżniło się Atlassian (NASDAQ:TEAM), którego wycena wzrosła o 7,07%.

Punkt widzenia dzienny: Nasdaq 100 wykonał zejście

Podczas wczorajszej sesji indeks Nasdaq 100 nie pokazał konkretnego ruchu. Indeks wykonał co prawda zejście, jednak nie było ono szczególne. Ruch spadkowy pojawił się po re-teście średniej SMA 55 od dołu. Rynek zszedł do wyznaczonego wczoraj zakresu 14 250-14 300 i tam zaczął się utrzymywać.

FP Markets

Co na dziś ?

Pierwszego dnia nowego miesiąca, indeks technologiczny pozostaje w strefie 14 250-14 300. Rynek jest po nadbiciach tego zakresu i ma szanse wykonać ruch, o którym pisałem już wczoraj. Tym samym dzisiejsza projekcja, jest przedłużeniem środowej.

Scenariusz = zebranie popytu–>ruch do 14 500 

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 01.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: Nasdaq już po zejściu, czeka nas wzrost?

Wczoraj pisaliśmy o możliwości zejścia indeksu jeszcze w rejony 14 220. Tak też się stało, a rynek pokazał reakcję w tym obszarze. Teraz warto będzie obserwować, jak zachowa się dalej. Rynek stoi przed perspektywą wzrostu. Czy tak też się zachowa?

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 01.06.2023

Konkluzja

Dziś inwestorów czeka kolejna paczka raportów dotyczących gospodarki. Będą to dane z rynku pracy oraz informacje o aktywności gospodarczej. Wyraźnie wyższe odczyty mogą pogrzebać myśl o wzrostach. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TTR : 14 815

TSR : 14 589

TFR : 14 366

TDP : 14 139

TFS : 13 907

TSS : 13 683

TTS : 13 467

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.