Nasdaq 100 cały czas silny. Indeks nadbił poziom 14 500.

Nasdaq Sala Notowań
J2T Trade

Nowojorskie indeksy giełdowe wtorkową sesję handlową kończyły na mieszanych poziomach. Wśród inwestorów panowała niezgodność względem nastrojów. Dzieje się tak, ze względu oczekiwania na głosowanie w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia. Na Wall Street zyskał wczoraj jedynie Nasdaq 100, który cały czas jest silny. Sektor technologiczny ciągnięty jest przez wydarzenia dotyczące spółki – NVIDIA. Wczoraj indeks Nasdaq 100 nadbił poziom 14 500 i dopiero potem wykonał korektę. Spójrzmy, co słychać na Nasdaq’u w środę, 31 maja. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Nasdaq 100 cały czas silny

Nowy tydzień, choć rozpoczął się na Wall Street we wtorek, przyniósł mieszane nastroje. Wczoraj główne indeksy podzielone były pod względem nastawienia. Na plus wyszedł jedynie Nasdaq 100, który cały czas jest silny. Notowania technologicznego indeksu wzrosły o 0,40%, czyli inaczej o 56 punktów. Indeks dzięki temu powiększył swój miesięczny wynik. Dziś kończą się zmagania w maju. Czy indeks jeszcze zwiększy rezultat?

Podzielone nastawienie spółek

We wtorek, 30 maja widoczne było niezdecydowanie na popularnych akcjach. Inwestorzy obserwowali podzielone nastawienie spółek względem swoich wycen. Na Nasdaq’u przeważyła strona wzrostowa. Najlepiej wypadło Enphase (NASDAQ:ENPH), a wartość akcji tej spółki skoczyła o 5,40%. Wśród grupy stratnych liderem zostało Pinduoduo (NASDAQ:PDD). Notowania tego przedsiębiorstwa spadły o 5,31%.

Punkt widzenia dzienny: Nasdaq 100 realizuje zejście, był przy tym niechętny

Podczas wczorajszej sesji mieliśmy okazję zaobserwować realizację podawanej projekcji. Przypomnijmy jej treść: Scenariusz = zejście do 14 400–>re-test od dołu–>zejście do średniej SMA 55”. 

FP Markets

Faktycznie najpierw rynek wykonał zejście do 14 400. Re-test od dołu tego poziomu się odbył (dokładne potwierdzenie miało miejsce przy 14 420). Następnie rynek wygenerował zejście do średniej SMA 55.

Co na dziś ?

Dziś, czyli ostatniego dnia maja, przed sesją notowania znajdują się poniżej poziomu TFR (14 366) oraz średniej SMA 55. Dziś warto będzie uważać, gdyż rynek znajduje się w ważnym miejscu. Bliżej przyjrzymy się wzrostowi, który obarczony jest większym ryzykiem.

Scenariusz = zejście w rejony 14 250-14 300–>utrzymanie–>zebranie popytu–>ruch do 14 500 

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 31.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: scenariusz w grze

Wczoraj ujrzeliśmy realizację jedynie części pierwszego ruch zaplanowanego na ten tydzień. Rynek znajduje się coraz bliżej wyznaczonego poziomu 14 220 i pytanie czy w tych rejonach coś pokaże.

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 31.05.2023

Konkluzja

Dziś inwestorzy czekają na publikację Beżowej Księgi. Raport wydawany na dwa tygodnie przed posiedzeniem Fed, obrazuje sytuację w różnych okręgach. Pojawi się on w godzinach wieczornych i przynieść może zmienność. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TTR : 14 815

TSR : 14 589

TFR : 14 366

TDP : 14 139

TFS : 13 907

TSS : 13 683

TTS : 13 467

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.