Na S&P 500 lepsze nastroje. Indeks wzrósł o 1,65% we wtorek.

J2T Trade

Popularne amerykańskie rynki akcji pokazywały wzrost podczas wtorkowej sesji, 14 marca. Wyraźnie lepiej zaprezentował się indeks spółek dużych. Na S&P 500 wreszcie widać było lepsze nastroje. Indeks wzrósł ogólnie o 1,65% we wtorek. Wzrosty na akcjach widoczne były za sprawą nadziei. Czy ta zostanie podtrzymana u inwestorów również dziś? Spójrzmy, jak wygląda sytuacja dużego indeksu z USA w środę, 15 marca.

We wtorek na S&P 500 lepsze nastroje

Wczorajsza sesja handlowa przyniosła ożywienie sentymentu na rynkach akcji. Znane indeksy z Wall Street zyskały i część z nich wreszcie przerwała serię strat. Inwestorzy doczekali się we wtorek lepszych nastojów na S&P 500. Indeks wzrósł o 1,65% i odrobił część strat z ostatnich trzech sesji. Czy S&P 500 wykorzysta wczorajsze zyski i przedłuży dobre nastroje dzisiaj?

Zielono na dużym indeksie

Przedsiębiorstwa z indeksu S&P 500 opowiedziały się wczoraj w większości za wzrostami. Tabela notowań potwierdza, jak bardzo zielono było na dużym indeksie. Na czele zysków stanął wczoraj First Republic Bank (NYSE:FRC). Po tym jak, jego akcje w poniedziałek zanurkowały, we wtorek już odrabiały. Jednak finalnie spółka wymazała jedynie część strat. Wycena tego banku wzrosła o 26,98%. Na wynik indeksu wpłynął również fakt, iż po stronie wzrostów notowana była ogólnie wyższa zmienność. Grupie spadkowej przewodziło natomiast United Airlines Holdings (NASDAQ:UAL). Spółka straciła wczoraj 5,37% na nowojorskim parkiecie.

Punkt widzenia dzienny: znaczna realizacja wzrostu na S&P 500

We wczorajszej analizie indeksu spółek dużych pisaliśmy o wzroście notowań. Ruch w górę upatrywaliśmy po pokonaniu indeksu najpierw poziomu 3 890, a potem zakresu średniej SMA 88. Rzeczywiście S&P 500 spełniło oba założenia i sięgnęło rejonów 3 940 (wobec prognozowanych 3 950). Wówczas zapał zgasł, a indeks powrócił do TFS (3 890). Jednak popyt się nie poddał i pod koniec sesji notowania powróciły pod wtorkowe maksima (3 940).

FP Markets

Sytuacja indeksu w środę wygląda jednak tragicznie. S&P 500 przed sesją traci i wymazuje zyski z wczoraj. Jednak indeks ma szansę na relatywne uspokojenie sytuacji. Polegałoby to na powrocie do średniej i wówczas z niej wygenerowanie mniej chaotycznego zejścia. Niemniej jednak, celem na dziś jest zejście do TSS (3 844) i pozostanie w jego okolicy.

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 15.03.2023

Punkt widzenia tygodniowy: S&P 500 trzyma się planu

Od poniedziałku rozważamy również podejście indeksu na cały tydzień. S&P 500 jak na razie trzyma się planu, więc prognoza nie ulega zmianie. Przypomnijmy, że zejście do strefy 3 782-3 832 i pierwszy ruch wzrostowy z niej zostały zaliczone. Teraz czekamy na re-test strefy od góry.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 14.03.2023

Konkluzja

Środowa sesja przynieść może mieszane nastroje na rynkach w USA. Od początku dnia główne indeksy tracą i wszystko zależy od tego, z jakim nastawieniem wejdzie amerykański kapitał. Poziomy* z wykresu H1 nie uległy zmianie. Aktualne na dziś rozpisane zostały poniżej.

TSR : 4 029

TFR : 3 985

TDP : 3 934

TFS : 3 890

TSS : 3 844

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień. 

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.