Jeden z głównych amerykańskich indeksów giełdowych, S&P 500 wypadł wczoraj gorzej. W poniedziałek, 13 marca na rynku dalej przeważały obawy. Znów wzięły one górę i była to kolejna stratna sesja. Niemniej nadzieja wśród inwestorów była widoczna i indeks miał swój lepszy moment. Nie potrwał on długo, a indeks S&P 500 jedynie sięgnął 3 900. Jak wygląda sytuacja we wtorek, 14 marca?
Kolejna słaba sesja indeksu S&P 500
Wczoraj rozpoczęły się zmagania inwestorów w nowym tygodniu handlowym. Poniedziałkowa sesja stała pod znakiem niezdecydowania inwestorów. W przypadku indeksu S&P 500 przeważyły obawy o kondycję gospodarki. Przyczyniły się one do finalnej straty dużego indeksu. Zamknięcie giełd ujawniło, iż S&P 500 straciło wczoraj 0,15%. Była to zatem kolejna, trzecia z rzędu słaba sesja.
Olbrzymie straty spółek z S&P 500
Tabela notowań z wczoraj ujawniła olbrzymie straty spółek z S&P 500. Warto zauważyć, że aż dwanaście firm wykazało dwucyfrowy, procentowy spadek wycen. Najgorzej poradziło sobie First Republic Bank (NYSE:FRC), którego akcje poleciały w dół aż o 61,83%. Wśród, mniej licznej, strony wzrostowej szczególnie wyróżniła się Illumina (NASDAQ:ILMN). Wycena tej spółki wzrosły o 16,97%.
Punkt widzenia dzienny: S&P 500 jedynie sięgnął 3 900, próbuje dziś ponownie
Indeks S&P 500 przeceniał się wczoraj już w pre-markecie. Notowania zeszły do poziomu 3 800 przed otwarciem giełd za oceanem. Zmiana nastrojów pojawiła się po pierwszym dzwonku w USA. Rynek próbował nadrabiać straty i przez chwilę mu się to udawało. S&P 500 sięgnęło 3 900, lecz nie zagościło długo na tym zakresie. Wczorajsze zmagania zakończyły się bowiem w rejonach 3 860.
Na sytuację spoglądamy przed wtorkową sesją. Notowania S&P 500 oscylują obecnie tuż pod poziomiem TFS (3 890). Rynek ma szansę na jego przełamanie. Po odpowiednim pretekście notowania mogłyby sięgnąć wówczas średniej SMA 88. Następnie po jego pokonaniu indeks mógłby wrócić do 3 950.
Punkt widzenia tygodniowy: zejście do strefy wykonane, czas na odbicie?
Wczoraj rozpisaliśmy się na temat tygodniowego podejścia przedstawionego na interwale dziennym. Dziś uaktualniamy wykres z tego podejścia. Zauważyć należy, iż rynek wykonał zejście do strefy 3 782-3 832 i teraz oczekujemy na wzrost.
Konkluzja
Inwestorzy czekają dziś na odczyt danych z gospodarki. O godzinie 14:30 pojawi się raport dotyczący inflacji. Niższa wartość wywołać może wzrost na głównych indeksach. Poziomy* z wykresu H1 nie uległy zmianie. Aktualne na dziś rozpisane zostały poniżej.
TSR : 4 029
TFR : 3 985
TDP : 3 934
TFS : 3 890
TSS : 3 844
Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.
Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji.
*Oznaczone poziomy:
Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.
To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!