Opublikowane w piątek wyniki spółek z indeksu S&P 500 okazały się mieszane. Pozytywny sentyment wywołany został przez spółkę Citigroup. Ostatnia sesja zeszłego tygodnia wykazała silny wzrost. Amerykańskie S&P 500 zyskało 1,92%. Dziś raport opublikuje Bank of America. Co pokaże indeks S&P 500 w poniedziałek?
Najsilniej w lipcu
W piątek indeks S&P 500 zakończył sesję ze wzrostem. Finalnie indeks S&P 500 podniósł kurs swoich notowań o 1,92%. Odnotowana zmienność okazała się najwyższą w lipcu. W całym ubiegłym tygodniu indeks stracił 0,93%. Pozytywniejszy wydźwięk ma jednak wynik miesięczny. W lipcu indeks zyskał już 2,05%.
Siła spółek
Pozytywne dane napływające ze spółki Citigroup spowodowały silny wzrost akcji. To właśnie ten koncern odznaczył się największą zmiennością w piątek. Akcje Citigroup skoczyły aż o 13,23%. Komponenty zyskowne zdominowały indeks. Zaledwie kilkadziesiąt spółek traciło. Zmienność również po stratnej stronie nie należała do najwyższych. Najwięcej, gdyż 3,90% straciło Constellation Energy.
Citigroup pokazało raport
W analizie indeksu na piątkową sesję wspominałem o publikacji ważniejszych raportów finansowych. Zgodnie z przewidywaniami spółka Wells Fargo wykazała gorsze sprawozdanie. Przychody firmy wyniosły 17,03 mld dolarów. Oznacza to spadek o 15,9% względem analogicznego okresu ubiegłego roku. Negatywny odczyt pojawił się również przy wskaźniku EPS. Zysk na akcje okazał się najgorszy od blisko 2 lat.
Inwestorzy pozytywnie zareagowali na wyniki Citigroup. Przychody spółki wzrosły o 11% w ujęciu rocznym i wyniosły 19,64 mld dolarów. W przypadku wskaźniku zysku na akcję nastąpił wzrost względem prognoz. Aktualnie wynosi on 2,19 dolara.
Dzisiejsze raporty
Dziś natomiast inwestorzy skierują swój wzrok na trzy ważne spółki. Mowa o: Bank of America, The Charles Schwab, oraz Prologis. Ostatnie dwie wymienione mają podobny wpływ procentowy na indeks. Największa uwaga prawdopodobnie spocznie jednak na raporcie Bank of America.
W przypadku spółek The Charles Schwab oraz Prologis prognozuje się wzrost przychodów za drugi kwartał 2022 roku względem analogicznego okresu. Ponadto w przypadku The Charles Schwab zakłada się wzrost wskaźnika EPS.
Dla Bank of America analitycy szacują jedynie wzrost przychodów. Pogorszeniu względem poprzedniego roku ulec ma wskaźnik zysku na akcję.
Punkt widzenia – idealne rozegranie
Na piątkową sesję przewidywane były dwa scenariusze. Rynek podjął się realizacji scenariusza głównego, który opisywał wzrost. Treść piątkowej projekcji brzmiała: „Zakładam, że dziś rynek może wykonać ponownie ruch wzrostowy. Kluczowe na dziś jest utrzymanie poziomu TDP. Poziom ten może być re-testowany od góry, co podkreślać będzie wymowę przyszłych wzrostów. Targetem na dziś będzie poziom 3 850”.
Rzeczywiście rynek wykonał ruch opisany wyżej, a co więcej prawie identyczny do rozrysowanego na piątkowym wykresie. Poziom TDP został utrzymany. Target został osiągnięty w niespełna dwie godziny. Rynek dotarł finalnie do o wiele wyższych zakresów, a obecnie oscyluje na poziomie 3 900. Poziomy ulegają zmianie na dzisiejszą sesję.
Scenariusz główny – wzrostowy
Kluczowe założenie na dziś dotyczy nowego poziomu TDP. Zakładam, że rynek podejmie się zejścia w okolice tego poziomu, zanim wykona większy ruch wzrostowy. Po zejściu rynek utrzymać musi ten poziom. Na zakresie TDP pobudzić się może ponownie siła popytowa. Target na dziś to 3 930.
Scenariusz poboczny – spadkowy
Jeżeli jednak rynek kontynuować będzie wspinaczkę przed sesją zakładać będę, że poziom TFR oznaczać będzie opór dla rynku. Utworzony może zostać schemat równego szczytu. Dla rynku wówczas celem będą okolice 3 870.
Konkluzja
Inwestorzy rozpoczną dziś kolejny tydzień handlu na rynkach. Powyżej zostały opisane scenariusze na dzisiejszą sesję. Dziś, jak na co dzień warto będzie zwrócić uwagę, jak zachowa się rynek w godzinach sesji europejskiej i pre-marketu. Już w tym czasie amerykański indeks może pokazać, któryś z opisanych wyżej ruchów. Zakładam, że podczas dzisiejszej sesji indeks S&P 500 podejmie się realizacji scenariusza głównego. Obserwować będę jednak zachowanie rynku na wszystkich wypisanych w scenariuszach strefach. Poniżej podaje poziomy wyznaczane przeze mnie na każdą z sesji.
TSR : 3 966
TFR : 3 921
TDP : 3 873
TFS : 3 827
TSS : 3 780
To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!