Gorsze wyniki banków w USA! Indeks S&P 500 traci 0,30%.

J2T Trade

Sprawozdania finansowe banków inwestycyjnych gorsze od zakładanych. Akcje obu banków spadły w czwartek. Również indeks S&P 500 stracił wczoraj. Sesję S&P 500 zakończyło z wynikiem -0,30%. Jak wyglądać może zatem piątkowa sesja?

Spadkowy tydzień

Amerykański indeks spółek dużych – S&P 500 kolejny raz tracił w tym tygodniu. Ponadto dla tego indeksu była to już 5 z rzędu stratna sesja. W czwartek indeks S&P 500 zakończył sesję ze spadkiem. Indeks przecenił się wczoraj 0,30%. Bezpośrednio przełożyło się to na stratę rzędu 11 punktów. W piątkową sesję handlową indeks wchodzi ze stratą tygodniową rzędu 2,80%.  

Dwa razy po 7%

Akcje dwóch spółek przekroczyły wczoraj 7% poziom zmienności. Był to najwyższy odnotowany poziom zmienności. Wspomnianymi spółkami były: ConAgra Foods oraz Caesars. Odpowiednio traciły one 7,25% i 7,21%. Spółek stratnych było wczoraj więcej. Traciły również banki inwestycyjne, które podały w czwartek swoje raporty finansowe. JPMorgan straciło na wycenie 3,49%, zaś akcje Morgan Stanley spadły o 0,39%. Po stronie wzrostowej dominowała spółka Qualcomm, a jej akcje poszybowały o 4,62%.

Raporty finansowe

Wczoraj wspominałem o publikacji wyników finansowych banków inwestycyjnych: JPMorgan oraz Morgan Stanley. Przychody okazały się gorsze, niż zakładali analitycy, ale również gorsze od zeszłorocznych. Podobna sytuacja miała również miejsce w przypadku wskaźnika EPS dla obu spółek.

FP Markets

Na dziś zaplanowane zostały publikacje raportów spółek: Wells Fargo oraz Citigroup. W przypadki spółki Wells Fargo zakłada się spadek wielkości przychodów względem odpowiadającego okresu w 2021 roku. Również w Q2 2022 roku wskaźnik zysku na akcje ma przyjąć gorszą wartość niż w Q2 2021 roku.

Dla Citigroup prognozy wyglądają nieco bardziej pozytywnie. Analitycy szacują, że przychody spółki wzrosły w drugim kwartale, względem porównywalnego ostatniego okresu. Pogorszeniu jednak ulec ma wartość wskaźnika EPS.

Punkt widzenia – nieśmiały wzrost

Na wczorajszą sesję przewidywane były dwa scenariusze. Rynek podjął się realizacji scenariusza wzrostowego. Czwartkowe założenie dotyczyło: „Jeżeli jednak nowy poziom TFS – 3 748 zostanie utrzymany, wygenerowany może zostać impuls wzrostowy. Zakładam, że wzrost odbyć się może na zasadzie re-testu od góry poziomu TFS. Celem będzie 3 790”.

Rynek miał wczoraj schodzić do poziomu TFS, bądź nieco niżej. Poziom TFS miał zostać jednak utrzymany, co faktycznie miało miejsce. Indeks osiągnął zakładany target. Obecnie rynek oscyluje nieco powyżej poziomu TDP.

Scenariusz główny – wzrostowy

Zakładam, że dziś rynek może wykonać ponownie ruch wzrostowy. Kluczowe na dziś jest utrzymanie poziomu TDP. Poziom ten może być re-testowany od góry, co podkreślać będzie wymowę przyszłych wzrostów. Targetem na dziś będzie poziom 3 850.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 15.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Oporem dla rynku może się okazać dziś zakres średniej kroczącej SMA 88. Jeżeli rynek nie przebijać będzie tego zakresu, przyglądać się będę przecenie. Wówczas po potwierdzeniu od dołu poziomu TDP, rynek dopełni schemat spadkowy i kierować się będzie w stronę wczorajszych dołków. Celem będzie 3 750.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 15.07.2022

Konkluzja

Powyżej zostały opisane scenariusze na dzisiejszą sesję. Dziś, jak na co dzień warto będzie zwrócić uwagę, jak zachowa się rynek w godzinach sesji europejskiej i pre-marketu. Zakładam, że podczas dzisiejszej sesji indeks S&P 500 podejmie się realizacji scenariusza wzrostowego. Obserwować będę jednak zachowanie rynku na wszystkich wypisanych w scenariuszach strefach. Poniżej podaje poziomy wyznaczane przeze mnie na każdą z sesji.

TSR : 3 887

TFR : 3 842

TDP : 3 794

TFS : 3 748

TSS : 3 701

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.