S&P 500 zyskuje 1,73%. Meta wdraża nowy pomysł.

151
Facebook
J2T Trade

Indeks S&P 500 pozytywnym akcentem zakończył miniony tydzień handlowy. Ostatnia sesja zakończyła się zyskiem S&P 500 rzędu 1,73%. Spółka Meta utworzyła nowe partnerstwo. Pomysł został już przetestowany i wiele wskazuje na to, że rozwiązanie zostanie niebawem wdrożone.

Indeks ponownie z mocnym ruchem

Amerykański indeks spółek dużych – S&P 500 zakończył piątkową sesję ze wzrostem. Finalnie indeks S&P 500 podniósł kurs swoich notowań o 1,73%. Była to druga zyskowna sesja indeksu S&P 500 w ubiegłym tygodniu handlowym. Należy zauważyć, że cały tydzień zakończył się mocnym wzrostem rzędu aż 3,26%. Podobnie jak w przypadku Nasdaq’a, również dla indeksu S&P 500 był to czwarty tydzień zakończony powyżej kreski.

Illumina dominuje również na S&P 500

Spółka Illumina osiągnęła najwyższy poziom zmiany ceny spośród składowych indeksu Nasdaq 100. Również na indeksie S&P 500 to Illumina zdominowała pozostałe komponenty. Akcje tej spółki spadły o 8,40%. Przewodziła ona zatem stronie spadkowej, po której stanęło finalnie nieco ponad 20 składowych. Na czele wzrostów natomiast stanęło przedsiębiorstwo Broadridge. Wycena tego przedsiębiorstwa uległa korzystnej zmianie o 7,95%.

Meta zadba o konsumentów

Spółka Meta podała ostatnio, że utworzyła nowe partnerstwo z firmą DoorDash. Meta planuje tym ruchem zadbać o swoich konsumentów, którzy kupują rzeczy online przez Facebooka w sekcji „Marketplace”. Wall Street Journal poinformował w piątek, że to kierowcy DoorDash obsługiwać będą transport przesyłek konsumentów Mety. Nowe działanie zostało już przetestowane w kilku miastach USA i wiele wskazuje, że niebawem system zacznie działać na większą skalę.

FP Markets

Punkt widzenia – szybki wystrzał indeksu

W piątkowej analizie ruch wzrostowy uznany został, jako ten bardziej prawdopodobny. Rynek miał jednak nieco cofnąć, aby przetestować „apetyt kupujących”. Tak się jednak nie stało, gdyż indeks od razu ruszył ze wspinaczką. Target zakładany w piątek przypadał na poziom 4 260. Został on osiągnięty w godzinach nocnych, a cena dotarła najwyżej w okolice 4 280. Obecnie jednak rynek oscyluje wokół 4 260.

Scenariusz główny – wzrostowy

Podejście pod wyższe zakresy w najbliższym czasie wchodzi w grę. Jednak dobrze by było, aby indeks nieco cofnął. Takie cofnięcie może mieć miejsce na zasadzie nadbicia poziomu TFR. Kluczowe jest utrzymanie tego zakresu, aby można było mówić o kolejnych wzrostach. Utrzymanie poziomu, a następnie jego re-test od góry dać może początek impulsom wzrostowym. Targetem będzie strefa 4 290-4 300. 

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 15.08.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Jeżeli jednak w pierwszej chwili rynek będzie podbijać, przypuszczać będzie można następujące. Podejście w okolice ceny 4 290 pobudzić może obóz niedźwiedzi. Siła podażowa może przeważyć na tym zakresie. Następnie po utworzeniu schematu niższego szczytu, rozpocząć się może przecena nawet do 4 220. 

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 15.08.2022

Konkluzja

Powyżej rozpisane zostały projekcje na dzisiejszą sesję handlową. Po mocnym aspekcie wzrostowym, tym razem rynek może nieco cofnąć, przed kolejnym impulsem wzrostowym. Obserwacji zatem poddane zostaje zachowanie rynku w okolicach poziomu TFR. Czy rynek podtrzyma podejście? Poniżej rozpisane zostały poziomy na dzień 15.08.2022.

TSR : 4 293

TFR : 4 247

TDP : 4 200

TFS : 4 152

TSS : 4 105

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.