Legimi S.A. emituje obligacje i rozwija biznes w Polsce i Niemczech

1911
Legimi S.A.

Spółka Legimi S.A. umożliwia czytelnikom wejście w XXI wiek. Jest to szczególnie ważne, gdyż wiele osób sugeruje, że obecne stulecie stało się erą wtórnego analfabetyzmu. Skąd ten pomysł? Powszechny dostęp do elektronicznych narzędzi, telewizji, wypiera spędzanie czasu przy tradycyjnej książce.

Prawda jest jednak taka, że doskonale można połączyć czytelniczą pasję z nowymi technologiami. Wiele osób wskazuje na problemy z czasem, co wynika z tego, że współcześnie mamy bardzo mało czasu nie tylko na książki, ale także na inne pasje.

Wiecznie zabiegani ludzie nie mogą pozwolić sobie na spędzenie kilku godzin siadając przy książce. Dodatkowo obecne narzędzia kinowe, czy telewizyjne, umożliwiają angażowanie wielu zmysłów jednocześnie, co przyczynia się do tego, iż standardowa książka trafia do „lamusa”, jako nieatrakcyjna rozrywka. Natomiast powstaje pytanie, czy na pewno czytanie jest wymierającym zajęciem? Czy mole książkowe są reliktami przeszłości?

Legimi S.A. – czym jest?

By móc określić potencjał rynku czytelniczego oraz samej spółki, należy najpierw wyjaśnić, czym właściwie Legimi S.A. się zajmuje. Jest spółką, która od kilku lat oferuje abonamentową usługę dostępu do ebook’ów oraz audiobook’ów. Czym są owe usługi?

FP Markets

Legimi S.A.

Ebook to nic innego, jak książka w formie elektronicznej, która czytana może być na dowolnym komputerze, czy urządzeniu mobilnym.

Audiobook to nagranie, na którym lektor czyta daną książkę. Ten typ formy umożliwia zapoznanie się z książką, nawet jeśli w danej chwili nie mamy ochoty, bądź możliwości jej przeczytać. Jest to także szczególnie interesujące dla osób, które są „słuchowcami” i bodźce dźwiękowe bardziej do nich przemawiają, niż wzrokowe.

Historia spółki Legimi S.A.

Legimi pojawiło się na rynku 6 lat temu. Nazwa firmy oznacza „ja czytam” w języku esperanto. Wykorzystanie tego języka w nazwie nie jest przypadkiem. Ludwik Zamenhof tworząc międzynarodowy język, pragnął stworzyć sposób na komunikację ponad podziałami. Zgodnie z tym, co mówią założyciele spółki Legimi S.A., taka filozofia jest im bardzo bliska. Pragnęli stworzyć miejsce, w którym dostęp do książek jest niemalże nieograniczony.

Legimi posiada w swojej ofercie ponad 60 tysięcy różnych tytułów. Wiele serwisów oferujących ebooki specjalizuje się w konkretnej kategorii, jak np. biznes, czy rozwój osobisty. W przeciwieństwie do tych serwisów, Legimi posiada w swoim asortymencie książki z różnych kategorii.

Znajdziemy tam najnowsze kryminały, książki s-f, kryminały, beletrystykę, jak również poradniki. Legimi współpracuje z ponad 300 różnymi wydawcami. Opatentowało innowacyjną technologię „Czytanie w chmurze”. Aplikacja mobilna została zainstalowana na urządzeniach mobilnych ponad 2 miliony razy.

Ile kosztuje dostęp do Legimi?

Pasjonatów słowa pisanego dodatkowo rozpala ciekawość, gdy słyszą że dostęp do księgozbioru Legimi S.A. jest możliwy za pomocą usługi abonamentowej. W takim wypadku najczęściej zadawanym pytaniem jest, ile kosztuje taka usługa? Mając na względzie, iż cena ebook’a kształtuje się w okolicach 20-30 zł, często wyobrażamy sobie, że aby taka usługa miała sens, należy opłacić przynajmniej 10-cio krotność pojedynczego ebooka.

Prawda jest jednak taka, że oferta abonamentowa bez limitu stron dostępna jest już od 32,99 zł w Legimi. W przypadku, gdy chcemy jednak wybrać ofertę z limitem stron, wówczas oferta rozpoczyna się od 6,99 zł. W zależności od tego, czy zdecydujemy się na dostęp do Legimi z umową na 24 miesiące, istnieje również możliwość otrzymania czytnika za jedyne 1 zł.

Obligacje Legimi

Obecnie trwają zapisy na obligacje Legimi S.A. Rozpoczęły się one 5 czerwca i potrwają do 9 lipca 2019. Przydział planowany jest na dzień później, czyli 10 lipca. Spółka oferuje obligację wartą 1000 zł, z datą zapadalności przypadającą za 24 miesiące. Obligacje są kuponowe, wypłacane kwartalnie. Oprocentowanie wynosi 9.5% rocznie. Dodatkowo obligacje dostępne będą na giełdzie Catalyst, co umożliwi obligatariuszom handlowanie tymi walorami.

Celem emisji obligacji Legimi jest finansowanie oraz refinansowanie kapitału obrotowego. Dodatkowo, dzięki emisji obligacji, firma będzie mogła rozwijać platformę Legimi 3.0 na rynku polskim i niemieckim. Warto wspomnieć, że jeden z najpopularniejszych serwisów oferujących dostęp do ebooków w Niemczech – Readfy – został zakupiony przez Legimi. Dodatkowe fundusze pozwolą na ugruntowanie pozycji spółki zarówno w kraju, jak i za zachodnią granicą.

Comparic24.tv gościł u siebie Prezesa Zarządu spółki Legimi S.A., Mikołaja Małaczyńskiego, z którym redaktor rozmawiał o planach spółki oraz o emisji obligacji. Materiał z tego wywiadu zamieszczamy poniżej.

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.