Komentarz Powella o inflacji. Nasdaq 100 podbija 0,18%.

J2T Trade

Przed wejściem rynku USA przemawiał prezes FED. Głównym tematem była obecna sytuacja inflacyjna USA. Podczas środowej sesji indeks Nasdaq 100 zrealizował niewielki zysk. Nasdaq 100 podbił jedyne 0,18%. Indeksy zamkną dziś drugi kwartał 2022 roku.

Nasdaq podbija

W środę amerykański indeks technologiczny Nasdaq 100 niewiele zyskał. Notowania indeksu podbiły o zaledwie 0,18%. Wycena uległa zatem zmianie o jedyne 20 punktów. Rzeczywiście rynek nie wykazywał wczoraj ruch konkretnego w żadną ze stron.

Najniższy obrót

Warto dodać, że podczas sesji odnotowano najniższą wielkość obrotu w czerwcu. Co ciekawe w tym roku ostatnie sesje miesiąca notowały większy obrót względem swoich poprzednich. Dziś zatem większy kapitał ma szansę pojawienia.

Mieszane nastroje

Wczoraj na indeksie dominowała spółka Paychex. Odznaczyła się ona największą zmiennością spośród wszystkich spółek wchodzących w skład Nasdaq’a. Akcje Paychex spadły 4,20%. Żadna ze stron nie przeważała wczoraj. Po stronie wzrostów wyróżniło się Monster Beverage. Notowania spółki skoczyły o 2,80%.

FP Markets

Powell o inflacji

Na Forum EBC przemawiał wczoraj prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell. Powell powiedział, że instytucja na czele, której stoi będzie „szybko poruszać się w restrykcyjnym terytorium”. Takie działania będą miały na celu zapobieganie wszelkim szkodom. Prezes FED przyznał, że obecność obaw dotyczących negatywnych skutków prowadzenia jastrzębiej polityki jest słuszna. Obecne działania FED mają jednak na celu przywrócenie równowagi w USA. Niepowodzenie w przywróceniu stabilności cen może mieć o wiele gorsze skutki niż prowadzenie jastrzębiej polityki. Rezerwa Federalna zamierza zatem uniknąć najpoważniejszych problemów.

Punkt widzenia – Nasdaq poniżej 11 500

Indeks Nasdaq 100 podjął się kolejny raz częściowej realizacji scenariusza pobocznego. We wczorajszej analizie był to ruch spadkowy. W związku z powyższym tamten scenariusz zakładał: „Jeżeli jednak wyjście powyżej nowego TFS zostanie szybko zgaszone, będę przyjmował spadek. Po tak opisanym ruchu ponowne zejście poniżej TFS oznaczać będzie dla mnie potwierdzenie zależności spadkowej. Targetem w przypadku zejścia będzie nawet 11 400”.

Weryfikując opisywany scenariusz posłużę się interwałem czasowym M15. Rynek faktycznie kilka razy wychodził powyżej TFS, szybko powracając poniżej niego. Jednakże to dopiero dziś w porannych godzinach indeks wykonał od dołu re-test poziomu TFS i wygenerował mocniejsze zejście. Co prawda target nie został osiągnięty, ale rynek wykonał blisko 200 punktowy ruch spadkowy.

Obecnie Nasdaq oscyluje poniżej poziomu 11 500. Ostatnio przychylałem się wzrostom, co jak na razie w dalszym ciągu będę czynił. Spowodowane jest faktem, że od drugiej połowy czerwca indeks utworzył pierwsze znamiona podstawowej struktury wzrostowej. Nie została ona na ten moment jeszcze w pełni zanegowana, więc również dziś przypuszczać będę, jako główny ruch wzrostowy. Jednakże podaję zawsze również drugą możliwość.

Scenariusz główny – wzrostowy

Kluczowe dla wzrostów jest dziś poziom 11 401, czyli poziom TSS. Jest to jedne ze wsparć, które ma dziś potencjał do wybronienia. Pierwszym ruchem może być zatem zejście właśnie do TSS. Następnie, jeżeli ten poziom zostanie utrzymany, z niego generowany może być ruch wzrostowy. Targetem będzie poziom 11 550.  

Wykres NQ H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Nasdaq 100 30.06.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Rynek wczoraj kilkukrotnie testował strefę ceny 11 590-11 610. W tym scenariuszu zakłada się w pierwszym ruchu podbicie do wspomnianej strefy. W niej po utworzeniu schematu podwójnego szczytu bądź niższego szczytu może dojść do większej przeceny. Rynek może osiągnąć w tym przypadku nawet 11 300.

Wykres NQ H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Nasdaq 100 30.06.2022

Konkluzja

Dziś przyglądać się będę, jak rynek będzie zachowywać się już podczas godzin pre-marketu. Ostatnia sesja w miesiącu może być dziś bardzo ciekawa. Poniżej podaję poziomy na dzisiejszą sesję.

TTR : 12 533

TSR : 12 307

TFR : 12 084

TDP : 11 852

TFS : 11 625

TSS : 11 401

TTS : 11 185

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.