Inwestorzy nabrali nadziei. Dow Jones 30 rośnie 0,80%.

312
Nyse-posąg
J2T Trade

Po opublikowaniu wczorajszych danych makroekonomicznych, inwestorzy nabrali nadziei. Najstarszy amerykański indeks giełdowy Dow Jones 30 wzrósł 0,80%. Czy dziś indeks Dow Jones również wykaże chęci wzrostowe?

Spokojny miesiąc

Nowy miesiąc rozpoczął się dla głównych amerykańskich indeksów relatywnie spokojnie. Najmniejszą zmianą ceny odznaczył się po raz kolejny Dow Jones 30. Jeden z głównych amerykańskich indeksów zyskał wczoraj 0,80%. W przypadku Dow Jones’a taki wynik przekłada się na ruch rzędu ponad 260 punktów. Podobnie, jak w przypadku pozostałych amerykańskich indeksów, Dow Jones ponownie odnotowuje zmienność na poziomie poniżej 1%.

Bez chaotycznych zmian

Na indeksie Dow Jones 30 przeważały wczoraj spółki wzrostowe. Jedynie 5 komponentów wczoraj traciło. Największą zmianę kursu akcji odnotowała spółka Salesforce.com. Spółka powiększyła swoją wycenę o 2,34%.

Bilans handlowy USA

We wtorek podany został zgodnie z zapowiedzią raport dotyczący bilansu handlowego. Bilans handlowy kraju ujawnił, że deficyt handlowy zmniejszył się. Jednocześnie Biuro Statystyczne podało, że osiągnięta została rekordowa wartość eksportu w ostatnim czasie. Pozytywne dane wpłynęły na zachowanie inwestorów.

FP Markets

Punkt widzenia – analiza Dow Jones 30

Wczoraj indeks Dow Jones 30 podjął się realizacji scenariusza wzrostowego wskazywanego we wczorajszej analizie. W myśl niego: Dziś rynek może w dalszym ciągu poruszać się w konsolidacji. Scenariusz wzrostowy zakłada, że rynek nadbije dziś dolne ograniczenie. Szybkim ruchem jednak powróci powyżej niego. Jeżeli utrzymany zostanie poziom TFS-32 642, wówczas rynek może generować z niego impuls wzrostowy nawet do poziomu ceny  33 000-33 050. Kluczowe jest jednak, aby poziom TFS nie został wybity”. Rynek faktycznie respektował wczorajsze kluczowe założenie. Target wskazywany wczoraj został szybko zrealizowany, a rynek w konsekwencji dotarł do wyższych zakresów.

Obecnie indeks znajduje się powyżej zakresu średniej kroczącej SMA 88. Na dzisiejszą sesję przewidziane zostały dwa scenariusze. Poziomy nie uległy zmianie.

Scenariusz główny – wzrostowy

Dow Jones 30 może dziś kontynuować ruch wzrostowy. Mogłoby się to odbyć w następujący sposób. Gdyby indeks w godzinach sesji europejskiej i pre-marketu wykazywał chęć podażową, kluczowym będzie obserwacja poziomu TDP. Ten poziom nie może dzisiaj zostać wybity. Utrzymanie się rynku powyżej tego niego świadczyć będzie o potencjale wytworzenia ruchu wzrostowego. W przypadku gdy powyższe założenia będą się realizować, przypuszczam dojście rynku do poziomu ceny 33 350.

Wykres H1 DJ wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Dow Jones 30 08.06.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Doszukiwać się można dzisiaj jednak ruchu spadkowego. Taki mógłby się utworzyć po dojściu do strefy górnego ograniczenia konsolidacji. Strefa ta może zostać nadbita, jednak kluczowym jest, aby na niej siła podażowa doszła do głosu. Wówczas górne ograniczenie ponownie potwierdzi, że jest oporem.

Wykres H1 DJ spadek
Scenariusz spadkowy indeks Dow Jones 30 08.06.2022

Konkluzja 

Założenia na dzisiejszą sesję zostały podane. Warto będzie przyglądać się, jak rynek zachowa się na określonych poziomach. Zakładam dziś realizację scenariusza wzrostowego. Poniżej podaje poziomy wyznaczane na każdą z sesji. 

TSR : 33 389

TFR : 33 140

TDP : 32 887

TFS : 32 642

TSS :  32 389

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.