Spółka Etsy pociągnęła indeks. S&P straciło 150 punktów.

320
NYSE w deszczowy dzień
J2T Trade

Czwartkowa sesja zakończyła się spadkiem wszystkich indeksów giełdowych w Stanach Zjednoczonych. Indeks S&P 500 spadł o ponad 150 punktów. Spółka Etsy straciła wczoraj najwięcej i pociągnęła indeks. Finalnie S&P 500 straciło 3,56%. 

Etsy traci 16,83% 

Pierwsze trzy sesje tego tygodnia indeks S&P 500 wzrastał, żeby w czwartek wykasować cały wzrost. Wsród spółek wchodzących w skład amerykańskiego indeksu największą obniżkę swoich notowań zanotowała spółka Etsy. Przedsiębiorstwo straciło wczoraj 16,83%. 

Warto zauważyć, że podczas ostaniej sesji handlowej w kwietniu indeks S&P 500 stracił również powyżej 3,5%. Ponadto indeks wczorajszą sesją powraca do zakresów ceny 4100. 

Koszty pracy rosną 

Wczoraj w godzinach pre-marketowych ukazała się publikacja dotyczącą Jednostkowych Kosztów Pracy. Według danych wartość jest wyższa niż zakładali analitycy i wyniosła 11,6%. Ta informacja niekorzystnie wpływa na sytuację dotyczącą gospodarki amerykańskiej. 

FP Markets

Ile wyniesie przeciętne wynagrodzenie? 

W godzinach sesji pre-marketu podane zostaną informacje m.in. o procentowej zmianie przeciętnego godzinowego wynagrodzenia w kwietniu. Analitycy szacują, że ta wartość nie ulegnie zmianie, aczkolwiek po serii ostatnich danych można odnieść wrażenie, że jednak inwestorzy dowiedzą się o zmianie. 

Opisując ten temat, wspomnę również o informacji dotyczącej średnich zarobków na godzinę. Ta informacja zostanie podana równolegle z wyżej wymienioną. Co ciekawe dla tej danej analitycy przewidują zmniejszenie wartości. 

W Stanach Zjednoczonych mierzy się również uczestnictwo w rynku pracy. Jest to dość istotna dana makroekonomiczna, która będą śledzić inwestorzy. Wartość mierzona jest w procentach, a jej wynik zostanie podany również w godzinach sesji pre-marketu. 

Wskaźnik EPS powyżej 6 dolarów 

Przed dzisiejszą sesją opublikowany został raport finansowy spółki Cigna. Jest to firma zajmująca się opieką zdrowotną i ubezpieczeniami. Według dzisiejszego sprawozdania, przychody osiągnięte przez spółkę w pierwszym kwartale br. są lepsze niż przewidywano. Wyniosły one nieco powyżej 44 mld dolarów. Względem ostatniego kwartału 2021 roku silnie wzrósł wskaźnik EPS. Jego wartość wynosi 6,01 dolara. 

Punkt widzenia – indeks S&P 500 na wsparciu

Podobnie jak w przypadku indeksu Nasdaq 100, również S&P znajduje się w okolicach dolnego ograniczenia. Indeks S&P 500 znajduje się w konsolidacji, a dokładnie mówiąc na jej dolnych ograniczeniach. 

Podobnie jak w przypadku analizy Nasdaq’a na dzisiejszą sesję: „Dzisiejszą analizę rozpoczynam od zmiany wyznaczanych przeze mnie poziomów, a także od wyznaczenia istotnej strefy konsolidacji. Dolny zakres konsolidacji oznaczyłem zielonym kolorem, zaś górny zakres konsolidacji to kolor oliwkowy”. Zgodnie z powyższym zakładam możliwość realizacji dwóch scenariuszy. 

I scenariusz – wzrostowy 

Z racji tego, że rynki ułożyły dość bliźniaczą strukturę, scenariusze będą wyglądać bardzo podobnie. W przypadku scenariusza wzrostowego dla indeksu S&P 500 spodziewam się utrzymania zakresu dolnego ograniczenia. Jeżeli rynek w trakcie sesji amerykańskiej będzie oscylował w zakresie 4130-4115 wówczas, może to świadczyć za utworzeniem ruchu wzrostowego. Wówczas liczyłbym na ruch sięgający zakresu ceny 4150-4170. 

Indeks S&P 500, H1, wzrost, 06.05.2022
Scenariusz pierwszy indeks S&P 500 06.05.2022

II scenariusz – spadkowy 

Spoglądając na cały załączony przedział czasowy, można zobaczyć, że utworzona strefa konsolidacji jest jedynie chwilowym ruchem bocznym, który utworzony został z ruchu spadkowego. Gdyby rynek wybił zakres dolnego ograniczenia konsolidacji wówczas celem dla sesji, mogłyby być okolice ostatniego dołka – 4070. 

Indeks S&P 500, H1, spadek, 06.05.22
Scenariusz drugi indeks S&P 500 06.05.2022

Konkluzja

Dzisiejsza sesja może być tą kluczową. Dziś indeks może pokazać co zamierza robić w kolejnym tygodniu handlowym. Poniżej podaję wartości wyznaczanych przeze mnie poziomów.

TSR : 4 273

TFR : 4 266

TDP : 4 179

TFS : 4 131

TSS : 4 084

 

 

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.