S&P 500 niżej o 0,60%. Indeks nadal krąży wokół średniej.

Profesjonalny trader
J2T Trade

Główne giełdy w Stanach Zjednoczonych zaświeciły się wczoraj na czerwono. Najważniejsze indeksy straciły, a S&P 500 wylądowało niżej o 0,60%. Niemniej rynek nie przerwał ostatniego marazmu. Indeks nadal bowiem krąży wokół zakresu średniej SMA 88. Na sytuację amerykańskich akcji patrzymy po raz ostatni w tym tygodniu. W piątek, 21 kwietnia szykujemy się do sesji za oceanem. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 niżej o 0,60%

W czwartek, 20 kwietnia również było widać niepewne nastroje u inwestorów. Znane indeksy giełdowe nie pokazywały po raz kolejny żadnego pewnego ruchu. Sytuacja, co do kierunku, wyjaśniła się w godzinach wieczornych. Jak pokazało zamknięcie, indeks duży – S&P 500 wylądował ogólnie niżej o 0,60%. W przypadku tego indeksu była to strata rzędu 25 punktów.

Strona spadkowa przeważyła

Przedsiębiorstwa wchodzące w skład indeksu S&P 500 ponownie stały wobec siebie w niewielkich rozmiarów kontraście. Tablica notowań uzmysławia, że przeważyła strona spadkowa, jednak nie była to szczególna dominacja. Na czele spadków stanęło AT&T (NYSE:T), którego wycena spadła o 10,41%. Po stronie wzrostów wyróżniło się Snap-On (NYSE:SNA), którego papiery wartościowe poszły w górę o 7,97%.

Punkt widzenia dzienny: indeks S&P 500 nadal krąży wokół średniej

Duży indeks bliski był rozegrania scenariusza, który podawaliśmy we wczorajszej analizie. Przypomnijmy: „Scenariusz = podejście do średniej SMA 88–>krótka korekta–>powrót powyżej 4 150–>podejście do 4 180”.

FP Markets

Faktycznie po pierwszym dzwonku notowania S&P 500 zwróciły się ku górze. Rynek wykonał podejście do średniej, jednak na jej obszarze zatrzymał zyski. Popyt zgasł i notowania obrały przeciwny kierunek. W godzinach wieczornych wymazane zostały wszystkie zyski z dnia i indeks wyszedł na minus.

Co na dziś ?

Dziś widzimy, że indeks S&P 500 nadal krąży wokół średniej. Indeks nie jest skory osiągać wyższe zakresy i niepewność kieruje w stronę spadku.

Scenariusz=podejście do średniej SMA 88/TFR–>zebranie podaży–>ruch spadkowy do TDP 

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 21.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: czas obserwacji

Scenariusze podawane na cały tydzień uległy już negacji. Z tego względu jedynie pozostało obserwować, jak indeks zachowa się wobec ważniejszej strefy.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 21.04.2023

Konkluzja

Kończy się już najnudniejszy tydzień w tym roku. Indeksy dostaną chwile przerwy, a inwestorzy będą mogli przygotować się do końca miesiąca.

TSR : 4 193

TFR : 4 148

TDP : 4 099

TFS : 4 054

TSS : 4 008

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.