S&P 500 utrzymało wczoraj 4 150. Nastroje jednak niejasne.

NYSE w deszczowy dzień
J2T Trade

Główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych po raz kolejny nie zmieniły finalnie swojego położenia. Sezon publikacji wyników najważniejszych spółek nie wzbudza silnych nastroi i na giełdach relatywnie mało się dzieje. S&P 500 utrzymało wczoraj okolice poziomu 4 150. Sytuacji na amerykańskim parkiecie giełdowym przyglądamy się w kolejnego dnia, 20 kwietnia. Dziś przed sesją nastroje są niejasne, a S&P 500 schodzi. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Kolejna sesja bez zmian na Wall Street

Niezdecydowanie w tym tygodniu trwa w najlepsze. Podczas wczorajszej, środowej sesji inwestorzy ponownie nie potrafili się porozumieć. Była to już kolejna, trzecia z rzędu sesja praktycznie bez zmian na Wall Street. Najgorzej spisał się Dow Jones 30, który stracił 0,23%, czyli blisko 80 punktów. Nasdaq 100 i S&P 500 były natomiast płaskie.

Na S&P 500 więcej zyskało

Wśród składowych dużego indeksu, czyli S&P 500 było zupełnie inaczej niż w przypadku Nasdaq’a 100. Tabela notowań ujawniła, że na S&P 500 więcej spółek zyskało. Aż dwie z nich przekroczyły 10% próg zmiany kursu. Były to Intuitive Surgical (NASDAQ:ISRG) oraz First Republic Bank (NYSE:FRC). Odpowiednio notowania tych spółek wzrosły o 10,88% oraz 12,40%. Co ciekawe, nie były to jednak notowane wczoraj najwyższe zmiany. Po stronie przeciwnej, czyli spadkowej wyróżniło się CDW Corp (NASDAQ:CDW). Akcje tej spółki poleciały w dół o 13,23%.

Punkt widzenia dzienny: S&P 500 utrzymało wczoraj 4 150, dziś już z tym ciężko

Duży indeks przed środową sesją schodził, a ruch na południe zatrzymał się dopiero w rejonach 4 130. Po otwarciu giełd w USA pojawiło się odbicie, indeks powrócił do poziomu TFR i w rejony średniej SMA 88. Nie zwolnił w tych rejonach, lecz piął się wyżej i po godzinie 20 (czas w Polsce) dobił poziomu 4 170. Dopiero tam pojawiła się podaż, która cofnęła indeks do średniej. Tym samym indeks S&P 500 utrzymał wczoraj rejony 4 150.

FP Markets

Co na dziś ?

Dziś natomiast jest już z tym ciężko. Amerykańskie S&P 500 od rana traci i znajduje się poniżej wczorajszego otwarcia. Co więcej, rynek walczy na dołka z poniedziałku. Od tego, jaka reakcja pojawi się w tych obszarach, może zależeć dzisiejszy ruch indeksu.

Scenariusz = podejście do średniej SMA 88–>krótka korekta–>powrót powyżej 4 150–>podejście do 4 180 

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 20.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy:

Zaktualizowane wczoraj tygodniowe spojrzenie ujrzało część swojej realizacji. Teraz czekamy na odbicie, czy rynek stać będzie na taki ruch?

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 20.04.2023

Konkluzja

Nastroje na rynku są niejasne. W takich sytuacja warto podeprzeć się ostatnią strukturą, ta w ujęciu ostatnich tygodni jest wyraźnie wzrostowa. Choć rynek utknął teraz w miejscu, w końcu musi ruszyć.

TSR : 4 193

TFR : 4 148

TDP : 4 099

TFS : 4 054

TSS : 4 008

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Avatar
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.