Indeks S&P obniża cenę o 0,06%. M&T Bank najsilniejszy.

J2T Trade

Indeks S&P 500 skorygował swoje notowania na koniec środowej sesji. Finalnie indeks stracił 0,06%. Podczas sesji raport finansowy opublikował m.in. M&T Bank, który okazał się być najsilniejszą spółką indeksu podczas środowej sesji. 

Dane wpłynęły na rynek 

Główne amerykańskie indeksy, zareagowały po publikacji danych podczas wczorajszej sesji, a także ze względu na szczyt G20. Dokładne informacje na temat tych wydarzeń opisałem w analizie Nasdaq’a na dzisiejszą sesję. 

Dalsze publikacje raportów 

Podobnie jak w przypadku indeksu Nasdaq 100, Netflix pociągnął w dół również indeks S&P 500. Netflix wchodzi bowiem również w skład indeksu S&P 500. Raporty podczas środowej sesji opublikowały następujące spółki wchodzące w skład indeksu S&P 500. Tymi spółkami były: M&T Bank oraz Procter&Gamble. 

W swoim raporcie spółka M&T Bank poinformowała o spadku przychodów. Przychody spółki wyniosły 1,45 mld dolarów, wobec oczekiwanych 1,48 mld dolarów. Poprawie uległ natomiast współczynnik zysku na akcję (EPS), który wynosi 2,62 dolara, przy prognozowanych 2,39 dolara. Spółka ta okazała się być w środę najsilniejszą spośród wszystkich wchodzących w skład indeksu S&P 500. Zamknęła notowania na 8,82% wzrostu. 

FP Markets

Procter&Gamle to przedsiębiorstwo zajmujące się głównie produkcją kosmetyków oraz środków higieny osobistej. Ta spółka z kolei zanotowała lepsze wyniki zarówno w przychodach, a także we wskaźniku EPS. Przychody spółki wyniosły 19,38 mld dolarów wobec, oczekiwanych 17,63 mld dolarów. Wskaźnik EPS osiągnął poziom 1,33 dolarów, względem prognozowanych 1,3 dolarów. Spółka zamknęła się wzrostem o 2,66%.

Czwartkowe dane z USA

„Czwartkowa sesja stać będzie pod znakiem licznych danych napływających z USA.” Tak rozpocząłem zdanie wprowadzające do analizy danych makroekonomicznych na czwartkową sesję, którą przygotowałem wraz z analizą indeksu Nasdaq. Zachęcam do zapoznania się z tą analizą, szczególnie ze względu na istotność tych danych. Przypomnę jedynie, że najważniejszą informacją jest dzisiejsze wystąpienie Prezesa Rezerwy Federalnej o godzinie 17:00 i 19:00. 

Sytuacja pod względem technicznym 

Dzisiaj, ze względu na mnogość istotniejszych danych makroekonomicznych, a także publikowanych raportów spółek, należy się spodziewać zwiększonej zmienności. W momencie pisania tej analizy indeks znajduje się z lekka poniżej górnych ograniczeń. Jeżeli indeks zamierza w dalszym ciągu wzrastać musi zostać spełnione założenie, o utrzymywaniu ceny powyżej poziomy 4460. W związku z powyższym można przyjąć dwa możliwe scenariusze wzrostowe.

I scenariusz 

Na poniższym wykresie przedstawiłem zamysł wykonania przez indeks ruchu podczas dzisiejszej sesji handlowej. Zakłada on bowiem zejście rynku do zakresu rejonów ceny 4464 (zakres oznaczony czarnym prostokątem). Z tego miejsca możliwym jest wykonanie ruchu wzrostowego przebijającego zakres, wczorajszego szczytu. W celach informacyjnych, narysowałem na wykresie potencjalny ruch indeksu. Celem wówczas dla indeksu S&P 500 byłyby wówczas zakresy 4510-4550. 

S&P500-1-20220421
Scenariusz pierwszy indeks S&P 500 21.04.2022

II scenariusz 

Ta możliwość zakłada szybkie wyjście górą, jeszcze w godzinach pre-marketowych. Następnie rynek utrzymywałby się powyżej ostatnich szczytów, skąd generowałby dalszy ruch wzrostowy. Celem dla sesji byłyby zakres 4540-4580 lub wyższe. 

Warto pamiętać 

Należy jednak mieć z tyłu głowy, że rynek może nie utrzymać zakresu ceny 4460. Wówczas w grę wchodzi powrót do zakresów ceny dolnych ograniczeń (oznaczone na wykresie kolorem fioletowym). 

Konkluzja

Należy obserwować, który ze scenariuszy się zrealizuje. Przypuszczam realizację scenariusza pierwszego. Poniżej podaje poziomy wyznaczanych przez mnie punktów.

TSR : 4 541

TFR : 4 503

TDP : 4 464

TFS : 4 425

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.