Indeks S&P 500 ze wzrostem 0,21%. Twitter podaje raport.

381
J2T Trade

Środową sesję indeks S&P 500 zamyka ze wzrostem notowań o 0,21%. Jest to niewielka zmiana ceny indeksu S&P 500. Co wydarzy się w czwartek?

Pozytywny akcent

W przeciwieństwie do opisywanego dziś Nasdaq’a, indeks S&P 500 zamknął sesję na „zielono”. Co prawda indeks zamknął sesję z akcentem wzrostowym, jednak jego wymowa nie była silna. Jedną z najsilniejszych spółek podczas środowej sesji była VISA. Stało się to za sprawą raportu, o którym pisałem w analizie indeksu S&P 500 na wczorajszą sesję (27.04).

Wczorajsze wiadomości

Po sesji środowej (27.04) raport finansowy opublikowała m.in. spółka Ford Motor. Przychody uzyskane przez spółkę w pierwszym kwartale br. wyniosły 34,48 mld dolarów. Wielkość przychodów okazała się niższa względem poprzedniego badanego okresu. Wzrosła natomiast wartość wskaźnika EPS. Zysk na akcję spółki to 0,38 dolara.

Wczoraj wspominałem również o planowanej wieczornej publikacji raportu spółki Qualcomm. Przychody spółki okazały się lepsze zarówno od prognozowanych, jak i również względem poprzedniego kwartału. Niewiele zmalała wartość wskaźnika EPS, obecnie jego wartość wynosi 3,21 dolara.

FP Markets

Inne raporty

Przed dzisiejszą sesją swoje raporty opublikują spółki McDonald oraz Twitter. Obie są doskonale znane inwestorom. W przypadku pierwszej z nich prognozy wskazują na potencjalne obniżenie zarówno przychodów spółki, jak i wskaźnika EPS. Wokół spółki Twitter ostatnio sporo się dzieje. Niedawno inwestorzy dowiedzieli się o planowanych posunięciach Elona Muska, a już dziś zostanie opublikowany raport finansowy za pierwszy kwartał 2022 roku. Prognozuje się, że spółka osiągnie przychody rzędu 1,23 mld dolarów. Wskaźnik zysku na akcję według analityków wyniesie 0,0516 dolara.

Punkt widzenia

Scenariusz wzrostowy zakładany podczas wczorajszej analizy indeksu S&P 500 został z nawiązką zrealizowany. Indeks poprawnie zareagował we wskazywanej strefie, ponieważ zakładane założenie: „utrzymanie ceny rynkowej w zakresie 4170-4190” zostało zrealizowane.

W momencie pisania analizy, indeks S&P 500 podobnie jak indeks Nasdaq 100 znajduje się nieco poniżej wyznaczanego przeze mnie poziomu TDP. Takie położenie pozwala na przyjęcie dwóch scenariuszy. Podawane codziennie poziomy nie uległy zmianie.

Scenariusz I

Ten scenariusz zakłada, że indeks wybije poziom TDP, po czym przetestuje zakres tego poziomu od góry. Z tego zakresu może zostać wygenerowany impuls wzrostowy, przebijający ostatni szczyt. Tutaj warto wspomnieć, że zakres ceny 4210-4230 (bliskie okolice TDP) może być kluczowy również podczas sesji amerykańskiej. Gdyby tak się stało celem dla sesji, może być zakres ceny 4260-4270 bądź wyższy.

Scenariusz pierwszy indeks S&P 500 28.04.2022

Scenariusz II

Możliwe jest, że wybicie opisane w scenariuszu I, będzie obejmować maksymalnie zakres ceny średniej kroczącej SMA 88. W tamtym rejonie rynek może pokazać siłę podażową, która najpierw przebije zakres poziomu TDP, a docelowo dojdzie do poziomu 4180-4160, a nawet niższych poziomów.

Scenariusz drugi indeks S&P 500 28.04.2022

 

Konkluzja

Rynek stoi przed szansą kontynuacji wzrostów z wczorajszej sesji. Cel w takim przypadku to w pierwszym ruchu 4260-4270. Poniżej przedstawiam wyznaczane przeze mnie poziomy.

TSR : 4 304

TFR : 4 264

TDP : 4 224

TFS : 4 184

TSS : 4 144

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.