Wall Street się przecenia. S&P 500 traci blisko 3%.

351
J2T Trade

Wtorkową sesją Wall Street wznawia ruch spadkowy. Przecena na głównych indeksach była znacząca. Tylko indeks S&P 500 stracił blisko 3%.

Niepewność inwestorów

Podczas wtorkowej sesji indeks S&P 500 stracił 2,81%. Było to obniżenie notowań o ponad 120 punktów. Jedną z najbardziej stratnych spółek podczas wtorkowej sesji była General Electric. We wczorajszej analizie indeksu S&P 500, wspominałem o publikacji raportu tej spółki i jej wynikach. Wyniki spółki okazały się gorsze niż w poprzednim kwartale. Wczoraj akcje spółki spadły o ponad 10%.

Ceny nieruchomości

Oprócz opisanych już dziś, przy okazji analizy Nasdaq’a danych, wspomnę o wyniku jednego ze wskaźników. Złożony wskaźnik cen nieruchomości za luty wykazał wyższą wartość względem poprzedniego badanego okresu, a także wyższą od szacowanych.

Raport VISA

Po wczorajszej sesji opublikowany został raport finansowy spółki VISA. Przychody przedsiębiorstwa za pierwszy kwartał bieżącego roku wyniosły więcej niż szacowali analitycy. Ponadto uległy poprawieniu względem przychodów uzyskanych w ostatnim kwartale 2021 roku.  Wyniosły one blisko 7,2 mld dolarów. Niewielkiemu pogorszeniu względem ostatniego raportu uległa wartość wskaźnika EPS. Obecnie jego wartość wynosi 1,79 dolara.

FP Markets

Środowe publikacje

Przed dzisiejszą sesją publikacji raportu dokonała rozpoznawalna spółka – Boeing. Według sprawozdania przychody spółki zmalały względem poprzedniego badanego okresu. Przedsiębiorstwo odnotowało przychody rzędu prawie 14 mld dolarów. Co ciekawe spółka Boeing, jest jedną z tych spółek wchodzących w skład indeksu S&P 500, której wartość wskaźnika EPS jest mniejsza od zera. Obecnie wskaźnik wynosi -2,75 dolara.

Po dzisiejszej sesji inwestorzy będą czekać na informacje ze spółek: Ford i Qualcomm. Działalność producenta samochodów znana jest inwestorom z całego świata. Przyjrzyjmy się zatem, jakie dane mogą zostać opublikowane. Analitycy szacują, że przychody osiągnięte przez spółkę w pierwszym kwartale br. będą niższe od wypracowanych w ostatnich miesiącach 2021 roku. Szacuje się jednak wzrost wielkości wskaźnika EPS. Spółka Qualcomm to przedsiębiorstwo branży informatycznej. Należy do grona gigantów w dziedzinie komunikacji bezprzewodowej. Według finansistów przychody spółki wzrosną i osiągną prawie 11 mld dolarów. Analitycy nie są do końca zgodni, jaką wartość przyjmie wskaźnik EPS. Większość z nich zakłada obniżenie tej wartości.

Punkt widzenia

Podobnie jak w przypadku Nasdaq’a, również dla indeksu S&P 500 wypełnił się zakładany podczas wczorajszej analizy scenariusz spadkowy. Zakładany target dla sesji, został już po godzinie 16 osiągnięty. Ponadto warto zauważyć, że indeks dotarł w końcowej fazie spadkowej do zakresów ceny, dołków z marca.

W związku z obecną sytuacją zmieniam wyznaczane codziennie poziomy. Dzisiejsza sesja może zadecydować o dalszych planach indeksu w kończącym się już kwietniu. W związku z powyższym prezentuje dwa scenariusze, które zostały przewidziane na dzisiejszą sesję.

I scenariusz – wzrostowy

Ten scenariusz zakłada utrzymanie ceny rynkowej w zakresie 4170-4190. Jeżeli w godzinach pre-marketowych i podczas sesji amerykańskiej rynek będzie utrzymywał ten zakres, jest szansa na wykonanie ruchu wzrostowego. Wówczas pierwszym celem mógłby być zakres ceny 4230, bądź wyższy.

Scenariusz pierwszy indeks S&P 500 27.04.2022

II scenariusz – spadkowy

Patrząc jednak ze strony obecnie panującej tendencji, powinno się przede wszystkim uwzględnić scenariusz spadkowy. Gdyby indeks chciał osiągnąć okolice wczorajszego dołka, dobrze byłoby gdyby najpierw wykonał delikatnych ruch spadkowy. Potem na zasadzie mocnego odreagowania, wykonałby mocny impuls wzrostowy, jednak ważne, żeby nie wyłamywał przy tym on dziś utworzonego lokalnego szczytu. Gdyby takie założenia się ziściły, z rejonów ceny 4200 możliwy jest ruch spadkowy sięgający ostatnich dołków.

Scenariusz drugi indeks S&P 500 27.04.2022

Konkluzja

Co pokaże środowa sesja? Może się ona okazać kluczową w tym tygodniu. Targety dla obu scenariuszy wypisane zostały powyżej. Poniżej podaję miejsca wyznaczanych przeze mnie poziomów.

TSR : 4 304

TFR : 4 264

TDP : 4 224

TFS : 4 184

TSS : 4 144

 

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.