S&P 500 traci ponad 4%. Spółka Target z 25% spadkiem. 

321
Budynek NYSE
NYSE Wall Street
J2T Trade

Środowa sesję indeks S&P 500 zamyka ze stratą 4,04%. Wczoraj rynek wykonał zakończył sesję z największą zmianą ceny w maju. Przez całą sesję indeks w dół ciągnęła spółka Target. Target Corporation zakończyła sesję blisko 25% spadkiem. 

Najwyższa strata S&P 500

Amerykański indeks S&P 500 zakończył wczoraj sesję tracąc nieco ponad 4%. Dokładnie S&P 500 obniżyło wczoraj swoje notowania o 4,04%. Dla indeksu oznacza to spadek rzędu ponad 160 punktów. Wartym uwagi jest fakt, iż była to najsłabsza sesja nie tylko w maju, ale również w całym 2022 roku.  

Prawie 25% spadku 

Najwięcej podczas wczorajszej sesji straciła spółka Target Corporation. Zdominowała ona środowy spadek, tracąc przy tym 24,93%. Co ciekawe ze wszystkich spółek wchodzących w skład indeksu S&P 500 jedynie osiem zakończyło sesję wzrostowo. 

Spadek liczby wydanych zezwoleń 

Przed wczorajszą sesją opublikowano raport dotyczący liczby wydanych zezwoleń na budowę. Agencja statystyczna podała w raporcie, że liczba zezwoleń wydanych w kwietniu jest niższa niż w zeszłym mięsiącu. 

FP Markets

Dziś natomiast zostanie opublikowana liczba sprzedanych domów na rynku wtórnym. Jest to kontynuacja serii danych dotyczących sektora nieruchomości i budownictwa. Analitycy szacują, że sprzedanych została mniejsza ilość domów na rynku wtórnym względem poprzedniego miesiąca. 

Punkt widzenia – S&P 500 nieopodal majowego minimum 

Podobnie jak Nasdaq 100 założenia podane w scenariuszu głównym nie zostały spełnione. Indeks S&P 500 nie utrzymał wczorajszego TDP, czyli poziomu 4 044. Tym samym rozpoczęła się realizacja scenariusza spadkowego. Scenariusz spadkowy we wczorajszej analizie indeksu S&P 500 zakładał: „rynek po dojściu do poziomu 4 044 wykona od dołu re-test tego poziomu i zmierzać będzie do ceny 3 990”. Tak też się stało, ponieważ faktycznie odbył się re-test poziomu 4 044. Target został jednak błyskawicznie odhaczony i rynek w konsekwencji zszedł poniżej ceny 3 900. 

Sytuacja wygląda jednak nieco inaczej niż w przypadku Nasdaq’a. Rynek S&P 500 zbliżył się wczorajszą sesją do minimum z maja. Rynek w dalszym ciągu trwa w tendencji spadkowej, a ostatnie wzrosty na indeksie były zbyt słabe. 

Na dzisiejszą sesję obniżone zostały wyznaczane poziomy. Poniżej podaję dwa scenariusz na dzisiejszą, czwartkową sesję: wzrostowy i spadkowy. 

Scenariusz wzrostowy 

Ten scenariusza zakłada, że rynek oscylować będzie przy poziomie ceny 3 911. Powyżej tego poziomu, gdy będzie on utrzymywany, generowany może być ruch wzrostowy. Wówczas targetem z tego poziomu będzie zakres ceny 3 980- 4 000. 

Wykres S&P500 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 19.05.2022

Scenariusz spadkowy 

W tym przypadku zakładam, że rynek w pierwszym ruchu podejdzie do zakresu ceny 3 960. Wówczas na zasadzie budowy równego szczytu, rynek mógłby zebrać siłę do dalszego ruchu spadkowego. Celem w przypadku realizacji byłby poziom 3 850. 

Wykres S&P 500 H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 19.05.2022

Konkluzja 

Amerykańskie indeksy znajdują się w tendencji spadkowej. Dziś zdaje się, że szansa na wybicie majowego minimum jest spora. Poniżej podaję poziomy na dzisiejszą sesję. 

TSR : 4 050

TFR : 4 005

TDP : 3 957

TFS : 3 911

TSS : 3 864

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.