Indeks S&P 500 powrócił do 4 380. Notowania pójdą w górę?

Profesjonalny trader
J2T Trade

Znane akcje notowane na giełdzie w Nowym Jorku zakończyły wtorkowe zmagania wyraźnie powyżej kreski. Pozytywne nastroje u inwestorów udzieliły się za sprawą najnowszych danych z gospodarki. Aktualizacje w postaci raportów zasygnalizowały, że gospodarka pozostaje odporna pomimo obaw o recesję. Krajowy rynek mieszkaniowy okazał się wytrzymały, a odczyt nowych zamówień na dobra trwałe zaskoczył analityków. Optymizm przełożył się na wzrosty głównych indeksów. Dobrze spisał się indeks spółek dużych. Indeks S&P 500 powrócił do 4 380. Czy notowania pójdą w górę? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Indeks S&P 500 zyskał ponad 1%

Amerykański popularny indeks S&P 500 pokazał wczoraj siłę. Notowania dużego indeksu wyraźnie wzrosły. W ogólnym rozrachunku sesyjnym indeks S&P 500 zyskał ponad 1% (dokładnie 1,15%). Dla tego rynku oznaczało to blisko 50 punktów korzystnej zmiany notowań.

Zielono na indeksie

Spoglądając już w kierunku wczorajszej tabeli notowań można zauważyć, że spółki były ze sobą zgodne. Na indeksie było wyraźnie zielono, a wzrosty napędzała spółka Carnival Corp (NYSE:CCL). Zyskała najwięcej ze wszystkich, gdyż 8,84%. Co ciekawe, nie była to najwyższa zmiana odnotowana wczoraj. Takiej należy szukać wśród grupy spółek spadkowych. Na jej czele stanęło Walgreens Boots (NASDAQ:WBA), a jej akcje spadły o 9,34%.

Punkt widzenia dzienny: indeks S&P 500 powrócił do 4 380

Indeks spółek dużych wykonał wczoraj dokładnie taki ruch, którego się spodziewaliśmy. Treść wtorkowego pomysłu brzmiała: Scenariusz = utrzymywanie TFS–>zebranie popytu–>ruch do średniej SMA 88–>jej przełamanie–>powrót do TDP”. 

FP Markets

Oprócz samego opisu, warto również przywołać wczorajszy rozrysowany pomysł. Zauważmy, że indeks dokładnie przetestował zakres TFS (4 340). Z niego zebrał się do wzrostu. W dwie godziny sesji rynek dobił do średniej SMA 88. Następnie przełamał jej zakres i przed godziną 20 (czasu w Polsce) dobił celu, czyli TDP (4 385).

Co na dziś ?

Na wykres indeksu spółek dużych patrzymy przed środowym południem. Na kilka godzin przed rozpoczęciem sesji indeks znajduje się w rejonach 4 370. Dziś rynek ma szanse kontynuować wzrost. Czy zrobi to na poniższych zasadach?

Scenariusz = cofnięcie do średniej SMA 88–>zebranie popytu–>podejście do TDP (4 385)–>re-test od góry–>sięgnięcie 4 400

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 28.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks pójdzie jednak do góry

Duży indeks zareagował wczoraj odbiciem na wsparciu. Taka sytuacja może zmienić postrzeganie ruchu. Rynek ma szansę kontynuować wtorkowy wzrost.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 28.06.2023

Konkluzja

Dziś uwaga inwestorów kieruje się na spotkanie liderów trzech banków centralnych. Jerome Powell wraz z Christine Lagarde i Andrew Bailey’em będą wypowiadać się o 15:30 (godzina otwarcia giełd w USA). Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 479

TFR : 4 435

TDP : 4 385

TFS : 4 340

TSS : 4 294

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.