Główne indeksy giełdowe z Wall Street zamknęły poniedziałkową sesję w stratach. Inwestorzy przedłużyli wczoraj ostatnio negatywne nastroje. Uczestnicy rynków swoją uwagę skierowali również na wydarzenia w Rosji, które determinują niepewność geopolityczną. Stratę wykazał wczoraj najpopularniejszy w USA indeks, czyli S&P 500. Indeks S&P 500 zakończył sesję niżej o 0,45%. S&P 500 oscyluje w ostatnich godzinach na wsparciu. Jak zachowa się wobec tego obszaru? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.
Indeks S&P 500 niżej o 0,45%
Amerykański indeks spółek dużych był wczoraj drugim najgorzej radzącym sobie na Wall Street. Indeks S&P 500 rozpoczął nowy tydzień od strat, zakończywszy sesję niżej o 0,45%. W przypadku tego indeksu oznaczało to 19 punktów obniżki. Rynek przedłużył jednocześnie spadek z ostatnich dni.
Podział nastawienia spółek
Spółki tworzące indeks S&P 500 nie pokazały zbieżnych nastrojów. Tabela notowań ujawnia podział nastawienia spółek. Jednak ilościowe różnice na indeksie nie są tak ważne, jak jakościowe. Indeks do spadku popchnęły popularne spółki. Najgorzej spisało się Carnival Corporation (NYSE:CCL), którego akcje spadły o 7,59%. Natomiast po przeciwnej stronie, czyli wzrostowej rządziła spółka Boston Properties (NYSE:BXP). Wartość papierów udziałowych firmy wzrosła o 9,88%.
Punkt widzenia dzienny: indeks S&P 500 utrzymuje TFS (4 340)
W poniedziałek indeks S&P 500 zdecydował się na zrealizowanie podawanego schematu. Jednak wykonał go szybko i po chwili wymazał cały ruch. Niemniej przypomnijmy: „Scenariusz = powrót powyżej 4 350-4 360–>re-test od góry–>powrót do SMA 88 i jak wystarczy sił do TDP”.
Rynek powyżej strefy 4 350-4 360 wyszedł od razu po otwarciu giełd w USA. Wówczas szybko re-testował ten zakres i w niecałą godzinę powrócił do SMA 88, realizując zakładany cel. Chwilę później pojawiły się przeciwne nastroje. Indeks złapał podaż, która wycofała wszelkie zyski z początku sesji. Rynek wrócił do TFS (4 340) i w tych rejonach zakończył zmagania.
Co na dziś ?
Na indeks spółek dużych patrzymy we wtorek rano. O godzinie 8 (czas w Polsce), czyli kilka dobrych godzin przed sesją, indeks znajduje się przy 4 350. Rynek może liczyć dziś na wsparcie wzrostów. Czy rzeczywiście scenariusz wzrostowy ma szanse zaistnienia?
Scenariusz = utrzymywanie TFS–>zebranie popytu–>ruch do średniej SMA 88–>jej przełamanie–>powrót do TDP

Punkt widzenia tygodniowy: indeks S&P 500 oscyluje na wsparciu
Rynek znajduje się na wsparciu cenowym wyznaczonym z wykresu D1. Przypomnijmy, jest to strefa 4 290-4 340. Zgodnie z wczorajszą prognozą podtrzymuję, że rynek ma czekać w tym zakresie na dojście średniej SMA 40.

Konkluzja
Na dzisiejszą sesję zaplanowane zostały ciekawe raporty z gospodarki. Inwestorzy zwrócą uwagę na czerwcowy odczyt wskaźnika zaufania konsumentów wg. Conference Board. Pojawią się również istotne dane związane z rynkiem nieruchomości, które zapewne, śledzić będzie również FED. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.
TSR : 4 479
TFR : 4 435
TDP : 4 385
TFS : 4 340
TSS : 4 294
Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.
Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno.
*Oznaczone poziomy:
Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.
To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!