Indeksy zyskiwały w piątek. Indeks S&P 500 wzrósł o 2,39%. 

J2T Trade

Główne indeksy w Stanach Zjednoczonych zamknęły piątkową sesję wzrostowi. Amerykański indeks S&P 500 wykonał ruch wzrostowy rzędu 2,39%. Była to druga wzrostowa sesja w ubiegłym tygodniu dla indeksu S&P 500. 

Indeks S&P 500 odrabia 

Piątkową sesje indeks S&P 500 zakończył z wynikiem wzrostowym rzędu 2,39%. Oznacza to wzrost notowań indeksu o prawie 100 punktów. Wartym uwagi jest fakt, że piątkowa sesja była drugą w maju, która zakończyła się wynikiem wzrostowym powyżej 2%. 

Co ciekawe wynik zeszłego tygodnia zbliżony jest do wyniku indeksu Nasdaq 100. Podczas dzisiejszej analizy indeksu Nasdaq 100, wspomniałem o stracie indeksu rzędu 2,41% w ujęciu tygodniowym. Indeks S&P 500 obniżył swoje notowania również o 2,41% w ujęciu tygodniowym. Dla indeksu S&P 500 jest to również 6 tydzień zakończony stratą. 

Las Vegas Sands przewodzi w piątek! 

Podczas piątkowej sesji jedynie 5 spółek wchodzących w skład indeksu S&P 500, zanotowało wzrost notowań o ponad 10%. Wzrostom przewodziła spółka Las Vegas Sands. Zwiększyła ona swoje notowania w piątek o 15,06%. Kilkadziesiąt spółek straciło jednak w piątek. Wyróżniała się jednak tylko jedna z nich. 

FP Markets

Twitter mocno słabnie

W dalszym ciągu wokół Twittera dużo się dzieje. W piątek Elon Musk ogłosił, że transakcja przeniesienia spółki w ręce Musk’a została obecnie wstrzymana. Dziś powiedziano, że jest to spowodowane dochodzeniem w sprawie obecności spamu i fałszywych kont na platformie. W dalszym ciągu jednak Elon Musk podkreśla, że jest nadal zaangażowany w tę transakcję. 

W piątek spółka obniżyła kurs swoich notowań o 9,67%. Była to najsłabsza ze wszystkich spółek wchodzących w skład indeksu S&P 500. 

Punkt widzenia – oscylowanie w okolicach ceny 4 000

W piątek rynek zrealizował scenariusz wzrostowy wskazywany na piątkową sesję. Zgodnie z analizą indeksu S&P 500: ”Wówczas w godzinach sesji amerykańskiej rynek przypuszczalnie przełamie poziom TDP – 3 993. Po jego wybiciu, zakres ceny zostanie przetestowany w ramach korekty dzisiejszego ruchu wzrostowego. Następnie wygenerowany zostanie kolejny impuls wzrostowy. Target w przypadku realizacji oznaczyć można na poziom 4020-4040.” Wykonał mniej więcej taki ruch, jednocześnie zaliczając drugi target. 

Na dzisiejszą sesję przede wszystkim ulegają zmianie wyznaczane przeze mnie poziomy. Na wykresie oznaczy został kolorem oliwkowym również zakres oporu. Na dzisiejszą sesję można przypuścić dwa scenariusze: wzrostowy i spadkowy. 

I scenariusz – wzrostowy 

Ten scenariusz zakłada, że indeks po re-teście poziomu TFS, będzie szukał możliwości do wygenerowania impulsu wzrostowego. Scenariusz zakłada prosty ruch, a target na strefę 4 060-4 070.

Wykres S&P 500 H1 wzrost
Scenariusz pierwszy indeks S&P 500 16.05.2022

II scenariusz – spadkowy 

W tym przypadku możliwe jest, że indeks w pierwszej kolejności podejdzie do zakresu oznaczonego oporu. Wówczas na tym zakresie uaktywni się siła podażowa, która będzie determinowała tworzenie impulsu spadkowego. Mogło by się to odbyć na zasadzie, utworzenia wyższego dołka bądź delikatnego nadbicia strefy oporu. Targetem dla sesji będzie strefa 3 960-3 940.

Wykres S&P 500 H1 spadek
Scenariusz drugi indeks S&P 500 16.05.2022

Konkluzja

Czy dziś indeks S&P 500 będzie kontynuował ruch wzrostowy? Poniżej podaje poziomy na dzisiejszą sesję.

TSR : 4 153

TFR : 4 108

TDP : 4 061

TFS : 4 012

TSS : 3 965

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.