Czy warto inwestować w fundusze REIT?

  fundusze REIT
  J2T Trade

  Czy wiecie, że 71 procent mieszkań w Polsce jest kupowane pod inwestycje za gotówkę?

  Nie ma co się dziwić, obecny system bankowy oraz lekkomyślność banków komercyjnych doprowadziła do niechęci inwestorów do Giełdy Papierów Wartościowych. Z tego też powodu ludzie, którzy zdobyli majątek na prowadzeniu własnych biznesów chcą się zabezpieczyć przed brakiem emerytury.

  Inwestycja w nieruchomości daje wyższe stopy zwrotu niż z lokat. Ponadto jesteśmy przekonani, że rynek nieruchomości jest jednym z bezpieczniejszych rynków na świecie. Za tym rynkiem przemawia miesięczny dochód w postaci czynszu. Któż by nie chciał zostać rentierem? Aczkolwiek to nie jest wcale takie łatwe, ponieważ w dalszym ciągu musimy patrzeć na polskie, zagmatwane prawo.

  fundusze REIT

  FP Markets

  Oprócz tego prawo jest po stronie najemcy. Jeżeli ten przestanie płacić, to prawnie mamy związane ręce (na kilka miesięcy). Dochodzi również do absurdów, gdzie my, poszkodowani brakiem dochodu, musimy znaleźć oszustowi lokum zastępcze.

  Jednakże, czy to jedyny sposób na inwestowanie na rynku nieruchomości? Otóż nie. Już dawno temu powstał Real Estate Investment Trust, czyli tzw. fundusze REIT. Podmioty te działają na rynku nieruchomości. Co więcej większą część dochodów wypłacają udziałowcom.

  Dodatkową zaletą tego typu funduszy jest brak podatku CIT, czyli większość zysku trafia do nas w postaci dywidendy. Oprócz samej dywidendy inwestorzy mogą zarabiać na wzroście kursu instrumentu finansowego.

  Przy inwestowaniu w fizyczną nieruchomość zarabiamy na miesięcznym czynszu oraz wzroście wartości nieruchomości. Tak samo jest w funduszach REIT, aczkolwiek łatwiej jest spieniężyć naszą inwestycję.

  Głównym celem posiadania nieruchomości jest dywersyfikacja źródła dochodów. Aczkolwiek w przypadku nieruchomości fizycznej ograniczamy się jedynie do jej nabycia w naszym kraju. Co więcej, cały kapitał mamy ulokowany tylko w jednym państwie, co zwiększa nasze ryzyko.

  Jeśli chodzi o REITy granice nas nie ograniczają. Możemy nabyć tego typu fundusze, które inwestują w Europie oraz np. w Australii lub Stanach Zjednoczonych. Możemy zarówno zainwestować w hotele jak i apartamenty.

   

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  Trader's Area
  Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.