Fortem Capital – Pierwsze Initial Exchange Offering w Europie

Materiał prasowy Fortem Capital

Fortem Capital IEO

Initial Exchange Offering (IEO) to nowy model zbiórki funduszy za pomocą blockchain. To właśnie z niego postanowiła skorzystać rodzima spółka Fortem Capital, która wprowadza właśnie na rynek zupełnie nowy produkt i usługę. Jej przedsięwzięcie będzie tym samym pierwszym IEO w Europie.

Fortem Capital jest firmą z wieloletnim doświadczeniem w usługach deweloperskich i komercjalizacji różnego rodzaju budynków. Dziś firma tworzy platformę opartą na technologii blockchain, która to wyniesie inwestowanie w nieruchomości na zupełnie nowy poziom.

Działanie platformy Fortem Capital

Fortem Capital IEO

Platforma ma być oparta na tokenie Fortem Capital (FCQ). Token umożliwi w tym wypadku zdywersyfikowanie inwestycji, tj. inwestowanie w kilka nieruchomości jednocześnie. To bardzo ważne, gdyż dotychczas było to na rynku niemożliwe. W rezultacie uplastyczni to cały model i da klientom większe pole do manewru pod kątem obrotu ich kapitałem.

FP Markets

Firma w ubiegłych latach osiągnęła rentowność na swoich projektach w okolicach 35% w skali roku. Ze swoimi inwestorami dzieli się zawsze w proporcji 50/50. Licząc na długofalową współpracę z użytkownikami platformy Fortem Capital, dołożą wszelkich starań, aby warunki dla nowych inwestorów były przynajmniej tak dobre jak dotychczas.

Do pierwszego etapu IEO, spółka Fortem Capital wybrała kilka konkretnych projektów nieruchomościowych, w które będzie można inwestować za pomocą tokenów FCQ. Ich łączna wartość – po przeprowadzeniu rewitalizacji/budowy – to 35 milionów dolarów.

Start projektu i jego szczegóły

Cały proces rozpocznie się już 4 lipca 2019. Pierwsze IEO w Europie zostanie przeprowadzone na Coinsbit – giełdzie cyfrowych aktywów z Estonii. Dlaczego zdecydowano się na tę platformę? Po raz kolejny postawiono bowiem na sprawdzoną markę. Coinsbit istnieje od 2018 roku, ale już może pochwalić się sporym gronem klientów i tytułem najlepszej giełdy 2018 roku nadanym przez International Blockchain Life. Dziś Coinsbit jest już w pierwszej setce giełd kryptowalut pod względem wolumenu transakcji na nich zawieranych.

Sam Token FCQ ma być oparty na protokole ERC-20, czyli będzie zgodny z cyfrowymi aktywami opartymi na sieci Ethereum.

Całkowita podaż tokenów FCQ wyniesie 210 000 000.00 sztuk. Co ważne dla ekonomicznej strony projektu, liczba ta nie ulegnie już zmianie. Podobnie jak w przypadku najpopularniejszej kryptowaluty Bitcoin, podaż jest z góry ustalona i stała, więc na rynku będą dostępne w większości tylko tokeny z IEO. Zespół projektu otrzyma 10% podaży, tyle samo zostanie przeznaczone na airdropy. Tym samym inwestorzy otrzymają aż 80% tokenów. Cała pula tokenów „do sprzedaży” zostanie rozdzielona proporcjonalnie między konkretne inwestycje.

Cena początkowa jednego tokenu wyniesie 0,20 USD. Co istotne firma – starając się o każdego inwestora – zadecydowała, że minimalna wartość zakupu tokenów wyniesie 10 $.

Dlaczego Polska?

Polska należy dziś do grona 25 najbardziej rozwiniętych gospodarek. Krajowy rynek nieruchomości może zainteresować inwestorów z całego globu. Według Global Property Guide, ceny mieszkań w dużych polskich miastach, takich jak Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Łódź i Poznań wzrosły rok do roku o 6,9% w pierwszym kwartale 2019 roku. Jeśli dodamy do tego fakt, że w kraju nadal panuje deficyt na mieszkania, można założyć, że te sprzyjające warunki potrwają dłużej.

W całym procesie Fortem Capital było wspomagane także przez OAAM Blockchain Consulting. Firma przygotowała całą koncepcję marketingową i ekonomiczną projektu. Stoi też za White Paper, w którym zaprezentowano wszystkie szczegóły dotyczące pomysłu, zarówno pod kątem ekonomii, technologii czy strategii inwestycyjnej.

Szeroko rozumianą opieką nad projektem zajmują się Robert Wojciechowski, CEO w OAAM Blockchain Consulting, Igor Haleta z OAAM Blockchain Consulting, Marcelina Szwed-Ziemichód (doradztwo prawne) i Rafał Kiełbus, ekspert ds. blockchain.

Więcej informacji znajdziesz w whitepaper na tej stronie.

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.