S&P 500 zyskuje 1,06%. Dziś Dzień Niepodległości w USA.

208
Flaga USA
J2T Trade

Amerykański indeks S&P 500 zyskał w piątek 1,06%. Dziś w Stanach Zjednoczonych odbędzie się wielkie święto, Dzień Niepodległości. Jest to święto upamiętniające ogłoszenie Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych względem Wielkiej Brytanii.

Największa zmiana

W piątek indeks S&P 500 zakończył sesję ze wzrostem. Indeks spółek dużych zakończył ostatnią sesję poprzedniego tygodnia z największą zmianą ceny. S&P 500 zyskało 1,06%. W przypadku tego indeksu giełdowego był to wzrost kursu o blisko 40 punktów. Piątkowa sesja była jedyną wzrostową dla indeksu S&P 500 w ubiegłym tygodniu. Strata tygodniowa wyniosła 2,21%.

Znaczna przewaga

Na amerykańskim S&P 500 dominowały spółki zyskujące. Ilościowo osiągnęły one znaczną przewagę. Jedynie kilkadziesiąt spółek traciło w piątek. Najsilniejszą spośród spółek było Etsy. Akcje spółki wzrosły o 9,02%.  Po stronie spadków wyróżniły się spółki, które wchodzą również w skład indeksu Nasdaq 100. Mowa o KLA-Tencor oraz Lam Research, które odpowiednio traciły 7,15% oraz 7,35%.

Dzień świąteczny

Amerykanie świętować dziś będą jeden z dni narodowych. Dzień Niepodległości jest szczególnie ważnym dniem w USA. Zdaniem wielu obywateli tego kraju 4 lipca jest najważniejszym dniem roku. Tym samym Wall Street również będzie świętować. Ze względu na dzień wolny, nie odbędzie się sesja amerykańska.

FP Markets

Punkt widzenia – cel strzelony

Na piątkową sesję handlową przewidywane były dwa scenariusze. Indeks S&P 500 podjęło się realizacji scenariusza głównego. Podobnie jak w przypadku Nasdaq’a, również S&P 500 dwukrotnie wykonało ruch opisany w scenariuszu. Mowa o piątkowych słowach: „Poziom TFS musi zostać utrzymany jeżeli kształtować ma się ruch wzrostowy. Schodzenie do tego poziomu przed sesją jest możliwe. Zakładam zatem, że najpierw może się odbyć powrót do TFS. Wówczas na zasadzie re-testu sprawdzony zostałby poziom od góry. Wzrost mógłby sięgnąć poziomu 3 830”.

Rynek rzeczywiście przed sesją zszedł w okolice poziomu TFS. Z tego zakresu wygenerowany został ruch wzrostowy, który zbliżył się do średniej SMA 88. Jednak rynek szybko cofnął ponownie powracając do TFS. Tym razem poziom również został utrzymany, zatem schemat wzrostowy miał prawo być realizowany. W godzinach wieczornych rynek ponownie zebrał siłę popytową na zakresie TFS. Drugi ruch był zdecydowanie silniejszy, gdyż w pełni został strzelony cel wyznaczony w piątek.

Obecnie rynek oscyluje na zakresie średniej kroczącej SMA 88. Z uwagi na dzisiejsze święto w USA, scenariusze będą nieco prostsze. Handel będzie się dziś odbywał w ramach kontraktów CFD. Ruch będzie zapewne niewielki.

Scenariusz główny – wzrostowy

Utrzymanie zakresu średniej kroczącej SMA 88, a co za tym idzie również poziomu TDP będzie oznaczać możliwość wygenerowania ruchu wzrostowego. Poziom TDP w ciągu całego dnia może być nadbijany, jednak zakładam, że rynek finalnie znajdzie się nieco powyżej niego.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 04.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Nieutrzymanie natomiast poziomu TDP, a wraz z nim zakresu średniej kroczącej świadczyć będzie na korzyść powrotu rynku poniżej poziomu TDP. Może to być ruch rzędu kilku punktów

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 04.07.2022

Konkluzja

Z przyczyn wyżej opisanych nie będzie dziś sesji amerykańskiej. Mimo tego handel odbywać się będzie mógł na kontraktach CFD. Jednak jego godziny również będą ograniczone. Podane powyżej scenariusze odnoszą się do tej możliwości handlowania. Od dziś wraz z analizami pojawiać się będzie artykuł dotyczący informacji napływających zza oceanu. Poniżej podaję wyznaczane poziomy.

TSR : 3 900

TFR : 3 855

TDP : 3 807

TFS : 3 761

TSS : 3 714

 

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.