Dzień danych w USA. S&P 500 straciło 0,13%.

Flaga USA
J2T Trade

Czwartek będzie dniem danych w USA. Wczorajszą sesję handlową indeks Nasdaq 100 zakończył tracąc 0,13%. Jak wyglądać może zatem czwartkowa sesja?

Niewielka strata

W środę indeks S&P 500 zakończył sesję ze spadkiem. Finalnie indeks S&P 500 obniża kurs swoich notowań o 0,13%. Oznacza to, że różnica między ceną otwarcia a zamknięciem wyniosła zaledwie 5 punktów.

Spółki tracą

Najsłabszą spośród spółek była wczoraj Altria. Akcje spółki spadły o 9,19%. Rzeczywiście więcej spółek również straciło na swojej wycenie w środę. W przypadku spółek zyskownych nie było widocznych wyróżnień. Najwięcej zyskała DaVita, gdyż jej notowania wzrosły o 5,96%.

Dzień danych

Dzisiejszą sesję można określić mianem dnia „wysypu” danych makroekonomicznych. W godzinach pre-marketu zostanie opublikowana liczba Joblessów. Analitycy zakładają, że liczba złożonych w zeszłym tygodniu nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, nieco spadnie. Dane dotyczące bezrobocia w Stanach Zjednoczonych mogą niepokoić inwestorów, jednak administracja rządowa stara się te emocje studzić.

FP Markets

Również o 14:30 jedno z biur statystycznych poda wartość rachunku bieżącego w USA za pierwszy kwartał 2022 roku. W przypadku bilansu spodziewany jest gorszy odczyt względem wyniku z ostatniego kwartału 2021 roku.

W trakcie sesji podane zostaną dane wstępne dotyczące wskaźnika PMI dla usług oraz przemysłu. W przypadku wskaźnika dla usług prognozuje się wzrost wartości. Przeciwnie natomiast szacowana jest wartość PMI dla przemysłu.

Punkt widzenia – analiza S&P 500

W analizie indeksu na wczorajszą sesję przewidywane były dwa scenariusze. Rynek podjął się realizacji scenariusza wzrostowego. Środowe założenie dotyczyło: „Realizację tego scenariusza upatruję w utrzymaniu poziomu TFS – 3 709. Rynek może dziś oscylować na tym zakresie w godzinach pre-marketu. W tym zakresie zebrana może zostać jednak siła popytowa, która nada kierunek na 3 750”. Faktycznie to z poziomu TSS rynek wygenerował impuls wzrostowy. Target został szybko zrealizowany, a indeks dotarł do poziomu 3 800. Jednak koniec sesji należał do siły podażowej.

Od rana rynek dziś wzrasta. Obecnie cena oscyluje nieco powyżej 3 780. Na dzisiejszą sesję przygotowane zostały dwa scenariusze. Poziomy nie uległy zmianie.

Scenariusz główny  – wzrostowy

Kluczowym założeniem dla wzrostów jest dziś utrzymanie poziomu TDP. Jeżeli scenariusz wzrostowy ma się realizować poziom TDP nie może zostać wybity. Zakładam jednak, że rynek nie zejdzie aż tak głęboko. Rynek w pierwszym ruchu może zejść bowiem do okolic strefy 3 770-3 760. Z niej następnie może zostać wygenerowany impuls wzrostowy. Targetem dla sesji będzie poziom 3 840, jednak gdy rynek nabierze rozpędu, drugim celem może być 3 870.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 23.06.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Spadek może dziś wyglądać w następujący sposób. Rynek może potraktować poziom TFR jako opór. Pierwszym ruchem będzie zatem podbicie do zakresu TFR, a następnie rynek może utworzyć schemat niższego szczytu. Celem dla sesji będzie 3 740.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 23.06.2022

Konkluzja

Powyżej zostały opisane scenariusze na dzisiejszą sesję. Dziś, jak na co dzień warto będzie zwrócić uwagę, jak zachowa się rynek podczas pre-marketu. Już w tym czasie amerykański indeks może pokazać, któryś z opisanych wyżej ruchów. Zakładam, że podczas dzisiejszej sesji indeks S&P 500 podejmie się realizacji scenariusza wzrostowego. Poniżej podaje poziomy wyznaczane przeze mnie na każdą z sesji.

TSR : 3 848

TFR : 3 802

TDP : 3 755

TFS : 3 709

TSS : 3 662

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.