Dow Jones wypadł najlepiej. Notowania indeksu znów przy TDP.

USA
J2T Trade

Poniedziałkowa sesja upłynęła pod znakiem mieszanych nastrojów głównych indeksów z Wall Street. Większość popularnych akcji pokazało jednak niewielkie zyski. W USA najlepiej wypadł Dow Jones. Dziś przed sesją indeks cofnął zyski, a notowania indeksu znów znajdują się przy TDP. W dalszym ciągu na giełdach w Nowym Jorku oczekiwany jest konkretny ruch. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Wall Street podzielone na początku tygodnia

Wczorajszym dniem handlowym rynki rozpoczęły ostatni tydzień kwietnia. Nastroje wśród inwestorów na amerykańskich rynkach były podzielone, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wynikach. Wśród indeksów z Wall Street najlepiej spisał się Dow Jones 30, który zyskał 0,20%. S&P 500 poszło w górę ogólnie o 0,09%. Nasdaq 100 natomiast jako jedyny stracił, obniżając swój kurs o 0,24%. Należy zauważyć, iż dla najstarszego indeksu (Dow Jonesa 30) była to najlepsza sesja od tygodnia.

Indeksowa większość zyskała

Przedsiębiorstwa budujące najstarszy indeks na Wall Street były zorientowane na jeden kierunek. Indeksowa większość zyskała, lecz osiągane przez nie zmienności były niewielkie. Najlepiej wypadło Caterpillar (NYSE:CAT), którego akcje wzrosły o 1,43%. Po stronie strat wyróżniło się przedsiębiorstwo Intel (NASDAQ:INTC). Notowania technologicznej spółki spadły o 2,11%.

Punkt widzenia dzienny: notowania znów pod TDP

Również Dow Jones 30 tuż przed poniedziałkową pokazał pozytywne nastroje. Najstarszy indeks walczył wówczas na zakresie średniej SMA 88 i pokonał jej zakres po otwarciu giełd. Notowania dobiły najwyżej rejonów 33 900, a następnie popyt zgasł. Po godzinie 16 (według czasu w Polsce) rynek pokazał zejście i wymazał zyski. Indeks powrócił do poziomu TDP, utrzymał go i w godzinach popołudniowych zebrał na nim siłę do wzrostu. Dow Jones ponownie zmagał się ze średnią i znów sięgnął okolic 33 900.

FP Markets

Co na dziś ?

Na wykres patrzymy na kilka godzin przed wtorkową sesją w USA. Indeks od rana traci i jego notowania znów znajdują się przy poziomie TDP. Rynkowi coraz ciężej do konkretnego wzrostu. Dziś bliżej przyglądamy się ruchowi spadkowemu.

Scenariusz = nadbicie średniej–>powrót poniżej TDP–>re-test od dołu–>zejście poniżej 33 700

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 25.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: oczekiwanie na zejście

Notowania indeksu kręcą się wokół poziomu 33 785. Trwa oczekiwanie na zejście indeksu, o którym pisaliśmy we wczorajszej analizie.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 25.04.2023

Konkluzja

Inwestorzy oczekują na raporty największych spółek z Doliny Krzemowej. Nastroje obserwatorów rynków determinowane są również przez zbliżającą się decyzję Rezerwy Federalnej. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 309

TFR : 34 057

TDP : 33 804

TFS : 33 555

TSS : 33 310

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.