Dow Jones utrzymuje rejony 34 000. Indeks wykona skok?

J2T Trade

Rynki akcji w Stanach Zjednoczonych zamknęły się we wtorek delikatnie na czerwono. Po przedłużonym weekendzie inwestorzy wrócili do walki, nie określając swojego nastawienia. Najgorzej poradził sobie najstarszy z indeksów na Wall Street. Obserwatorzy rynku przygotowywali się wczoraj raczej do kolejnych sesji, które zapowiadają się ciekawiej. Taką może być dzisiejsza, podczas której miejsce będzie miało przesłuchanie Jerome Powell. Indeks Dow Jones utrzymuje rejony 34 000. Czy indeks wykona dziś skok? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones najgorszy we wtorek

Spośród głównych indeksów z Nowego Jorku w negatywnym świetle stanął najstarszy. Dow Jones okazał się najgorszy we wtorek, 20 czerwca. Podczas wczorajszych zmagań stracił 0,72%. Tym ruchem przedłużył formalne straty z poprzedniej sesji.

Ujemne wyniki spółek

Podczas wczorajszej sesji spółki wchodzące w skład Dow Jonesa 30 zaprezentowały się z gorszej strony. Akcjonariusze obserwowali ujemne wyniki większości spółek. Najgorzej wypadło Intel (NASDAQ:INTC), którego wycena spadła o 3,77%. Z drugiej strony stanęło Salesforce (NYSE:CRM). Wartość papierów udziałowych tej spółki wzrosła o 2,46%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones utrzymuje rejony 34 000

Najstarszy z indeksów wykonał wczoraj ruch, który prognozowaliśmy w analizie. Przypomnijmy: Scenariusz = podejście do strefy średnia SMA 88-poziom TFR (34 355)–>wyhamowanie wzrostów–>zejście do 34 000”. 

FP Markets

Rzeczywiście rynek przed spadkiem wykonał podejście. Odbyło się ono tuż po otwarciu giełd. Z zakresu średniej rynek zebrał siłę do spadku i wykonał solidne zejście. Zgodnie z założeniami sięgnęło ono rejonów 34 000. Indeks zszedł nawet poniżej tego pełnego zakresu.

Co na dziś ?

Dzisiaj patrzymy na Dow Jonesa nieco inaczej niż na całe Wall Street. Indeks stoi przed szansą na wzrost. Obecnie, to znaczy w południe oscyluje na TDP (34 102).

Scenariusz = utrzymanie TDP–>podejście do średniej–>pokonanie jej 

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 21.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: celem 35 000?

Wczorajszym ruchem indeks wykonał zejście, na które czekaliśmy. Teraz czas, aby zebrał siły i wykonał podejście. Zdaje się, że realnym celem na najbliższe trzy sesje może być 35 000. Warunek jest jeden: utrzymanie 34 000.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 21.06.2023

Konkluzja

Na początku artykułu wspomniałem, iż dzisiejsze nastroje determinować będzie zeznanie Jerome Powella. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 608

TFR : 34 355

TDP : 34 102

TFS : 33 855

TSS : 33 608

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.