Dow Jones goni za resztą. Indeks znacznie powyżej 34 000.

J2T Trade

Po tygodniu absencji wracamy do codziennych analiz głównych indeksów ze wschodniego wybrzeża USA. Miniony tydzień (12.06-16.06) był kolejnym zyskownym dla popularnych amerykańskich akcji. Inwestorzy mieli powody do optymizmu. W zeszły wtorek (13.06) pojawiły się dane o inflacji. Roczna stopa tempa wzrostu cen spadła do poziomu 4%. Dzień później natomiast nastroje determinowała decyzja Fed’u. Bank centralny Stanów Zjednoczonych, zgodnie z prognozą, wstrzymał podwyżki stóp procentowych. Z dobrego nastawienia inwestorów skorzystał Dow Jones 30. Najstarszy indeks na Wall Street goni za resztą. Indeks powrócił znacznie powyżej 34 000. Po przedłużonym weekendzie (wczorajsze Juneteenth) Wall Street wraca do gry. Co pokaże dziś Dow Jones 30? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones goni za resztą

Zakończony tydzień okazał się również zyskowny dla najstarszego indeksu. W dniach 12.06-16.06 indeks Dow Jones ogólnie wzrósł o 1,25%. Dow Jones goni za resztą z Wall Street, a to był jego trzeci zyskowny tydzień z rzędu.

Dow Jones w trwającym miesiącu wygląda bardzo dobrze. Indeks jest na ponad 4% plusie i jeżeli podtrzyma obecne nastawienie, zaliczy najlepszy miesiąc w tym roku.

Co słychać u spółek?

Spółki tworzące indeks Dow Jones 30 w większości zyskały w minionym tygodniu. Najlepszy wynik w okresie 12.06-16.06 przypadł Intelowi (NASDAQ:INTC). Akcje znanej spółki wzrosły o 16%. Najgorzej natomiast wypadł Walt Disney (NYSE:DIS), którego wycena spadła o niecałe 3%.

FP Markets

Punkt widzenia dzienny: indeks powyżej 34 000, utrzymanie możliwe?

Dow Jones 30 w minionym tygodniu poruszał się w stosunkowo szerokim, gdyż ośmiuset punktowym zakresie. Najwyżej indeks zameldował się w rejonach 34 600. Z nich w piątek zapoczątkował krótkie zejście, które zaprowadziło go do średniej SMA 88.

Co na dziś ?

Rynek nieznacznie zmienia swoje położenie przed wtorkową sesją. Notowania znajdują się w rejonach średniej SMA 88. Indeks z tego miejsca ma szanse wygenerować zejście.

Scenariusz = podejście do strefy średnia SMA 88-poziom TFR (34 355)–>wyhamowanie wzrostów–>zejście do 34 000

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 20.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks złapie siłę i ruszy dalej?

Indeks Dow Jones 30 wygląda bardzo dobrze. W przeciwieństwie do Nasdaq’a 100, czy S&P 500 nie wydaje się zmęczony. Indeks może na krótko cofnąć (34 000) i wówczas zebrać siłę do mocnego podejścia.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 20.06.2023

Konkluzja

Dziś rozpoczyna się skrócony tydzień na Wall Street. W kalendarzu brak ciekawszych danych, które mogłyby dyktować nastroje rynkowe. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 608

TFR : 34 355

TDP : 34 102

TFS : 33 855

TSS : 33 608

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.