Dow Jones obiera właściwy kurs? Indeks goni za resztą.

J2T Trade

Główne amerykańskie rynki akcji zamknęły się w czwartek wyżej. Podczas wczorajszej sesji na Wall Street widoczne były bardzo pozytywne nastroje. Prawdopodobnie optymizm wynikał z danych o bezrobociu. Wskazały one na złagodzenie rynku pracy, co przed przyszłotygodniową decyzją Fed niesie nadzieje na zatrzymanie podwyżek stóp. Wczoraj wzrósł również Dow Jones 30. Czy najstarszy indeks obiera właściwy kurs? Indeks co prawda goni za resztą i ma szanse powrócić do walki o wyższe zakresy. Jak zakończy tydzień Dow Jones? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones z kolejną sesją na plus

Czwartkowa sesja z dnia 8 czerwca zakończyła się zyskownie również dla najstarszego indeksu z Wall Street. Dow Jones wypadł z kolejną sesją na plus. Tym razem jego notowania podwyższyły się o 0,50%. Dla tego indeksu oznaczało to zmianę rzędu 170 punktów.

Przewaga spółek wzrostowych

Wchodzące w skład Dow Jonesa spółki zaprezentowały się ogólnie z lepszej strony. Przewaga spółek wzrostowych była widoczna w ujęciu liczebnym. Również zmienność stała za grupą zyskujących. Najlepiej wypadło Boeing (NYSE:BA), którego akcje skoczyły o 2,92%. Po przeciwnej stronie natomiast stanęło Dow (NYSE:DOW), a jego wycena spadła o 2,02%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones obiera właściwy kurs?

Najstarszy indeks podobnie jak pozostałe również wykonał ruch, którego się spodziewaliśmy. Przypomnijmy wczorajszy pomysł: Scenariusz = nadbicie średniej SMA 88–>wyjście powyżej TDP–>zebranie popytu–>ruch w rejony 33 900”. 

FP Markets

Rzeczywiście po otwarciu giełd pojawiło się nadbicie średniej SMA 88. Następnie rynek wyszedł powyżej TDP i zebrał popyt. Idealnie z tego obszaru ruszył w górę i do końca sesji strzelił 33 900.

Co na dziś ?

W piątek patrzymy na indeks Dow Jones 30. Notowania cofają dziś od rana i oscylują w rejonach 33 800.

Scenariusz = zejście w rejony TDP–>zebranie popytu–>ruch w górę–>atak 34 000 

UWAGA: rynek może ruszyć od razu w górę (już wykazał zejście o 11)

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 09.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: obserwacja indeksu

Kończy się dziś kolejny tydzień handlowy. Indeksy mają szanse, aby podciągnąć wynik. Indeks Dow Jones 30 znajduje się w miejscu, z którego skoczyć może do wyższych zakresów.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 09.06.2023

Konkluzja

Kończy się tydzień na rynkach finansowych. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 176

TFR : 33 924

TDP : 33 671

TFS : 33 422

TSS : 33 177

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.