Dow Jones jedyny zyskowny. Indeks z potencjałem skoku.

EMA SAR STOCKS
J2T Trade

Większość głównych indeksów z Nowego Jorku straciła wczoraj na wycenie. W środę, 7 czerwca na parkiecie giełdowym na Wall Street dominowała czerwień. Wyróżnił się wyłącznie najstarszy z indeksów. Dow Jones 30 jako jedyny okazał się zyskowny. Inwestorzy do handlu przygotowują się kolejnego dnia. Dziś zostanie rozegrana przedostatnia sesja tego tygodnia. Indeks Dow Jones znajduje się w ciekawym miejscu. Stoi z potencjałem skoku na dziś. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones jedyny zyskowny

Wśród amerykańskich indeksów giełdowych pozytywnie wyróżnił się najstarszy z nich. Dow Jones 30 jako jedyny okazał się zyskowny. Jednak wzrost tego indeksu nie był szczególny i wyniósł 0,27%. W przypadku Dow Jonesa oznacza to ogólną zmianę rzędu niecałych 100 punktów.

Wartość indeksowych spółek wzrosła

Podczas środowej sesji większości przedsiębiorstw budujących Dow Jonesa zyskało. Najlepiej wypadło Caterpillar (NYSE:CAT), którego akcje wzrosły o 3,91%. Najgorzej natomiast wypadło Salesforce (NYSE:CRM). Wycena tej spółki spadła o 3,35%.

Punkt widzenia dzienny: indeks Dow Jones z potencjałem skoku

Wczorajsze zachowanie najstarszego indeksu należy określić mianem spokojnego. Na Dow Jonesie niewiele się działo, a rynek skupił się na pozostaniu w rejonach TDP.

FP Markets

Co na dziś ?

W czwartek, na mniej niż 2 godziny przed sesją patrzymy na indeks. Dow Jones znajduje się na poziomie TDP (33 671). Co ciekawe, w tym miejscu przebywa obecnie również średnia SMA 88. Rynek stoi przed dobrą szansą na skok w górę.

Scenariusz = nadbicie średniej SMA 88–>wyjście powyżej TDP–>zebranie popytu–>ruch w rejony 33 900 

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 08.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks przy 33 785

Nużące jest zachowanie rynku wobec poziomu 33 785. Nie ruszą wzrosty, dopóki rynek pewnie nie przełamie tego zakresu. Na to czekamy i pytanie, kiedy rynek się wreszcie zdecyduje.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 08.06.2023

Konkluzja

Inwestorzy oczekują na dzisiejsze pre-marketowe dane. Cotygodniowe informacje z rynku pracy, jednak nie powinny aż tak determinować nastroi. Dziś również dojść może do uczciwej, bezpośredniej walki między siłami rynkowymi. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 176

TFR : 33 924

TDP : 33 671

TFS : 33 422

TSS : 33 177

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.