Dow Jones naruszył wsparcie! Indeks zszedł poniżej 33 000.

J2T Trade

Nowojorskie giełdy zamknęły się w czwartek, 4 maja na niższych poziomach. Napięcia w sektorze bankowym powróciły i determinowały nastroje rynkowych uczestników. Wall Street ponownie pogrążyło się w stratach i cały czas nie widać zysku w nowym miesiącu. Dow Jones 30 okazał się najgorszy w USA. Jednak co ważniejsze, wczorajszym ruchem naruszył kluczowe wsparcie. Indeks zszedł podczas sesji poniżej 33 000. Rynki kończą dziś bieg w kolejnym tygodniu tego roku. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones 30 znów najgorszy

Najstarszy z głównych indeksów na Wall Street ponownie okazał największą słabość. W czwartek notowania Dow Jonesa 30 obniżyły się podobnie jak dzień wcześniej. Notowania amerykańskiego indeksu trzydziestu spółek spadły o 0,86%. Przełożyło się to na niekorzystną zmianę kursu o 287 punktów. Indeks przed ostatnią sesją tygodnia jest 2,86% na minus. Choć na rynku pewności szukać na próżno, charakter tego tygodnia jest ustalony.

Dalsza dominacja spadków

Spółki budujące indeks Dow Jones 30 znów opowiedziały się zgodnie co do kierunku. Dominacja spadków w dalszym ciągu ma miejsce. Tym razem liderem okazał się Walt Disney (NYSE:DIS), którego wycena spadła o 3,38%. Po stronie wzrostowej opowiedziało się zaledwie sześć przedsiębiorstw. Najlepiej ponownie wypadł Intel (NASDAQ:INTC). Notowania giganta wzrosły o 2,34%.

Punkt widzenia dzienny: indeks zszedł poniżej 33 000

Dow Jones jako jedyny wykonał podbicie przed spadkiem, tak jak zakładaliśmy. Przypomnijmy: Scenariusz = podejście do TDP–>zebranie podaży–>schematyczny ruch na południe–>celem 33 150”. 

FP Markets

Rzeczywiście najpierw indeks podbił i podchodząc do TDP zebrał podaż i ruszył w dół. Ruch na południe nie był jednak schematyczny, gdyż nastąpiło urwanie. Indeks błyskawicznie odznaczył cel określony na 33 150. Notowania najniżej zeszły poniżej 33 000, a dokładnie w rejony 32 950. Wówczas w godzinach wieczornych pojawiło się odbicie. Notowania powróciły w rejony TFS.

Co na dziś ?

Dziś patrzymy na indeks o godzinie 13 (czas w Polsce). Notowania od rana dziś odbijają i obecnie indeks znajduje się w rejonach 33 300. Odbicie ma miejsce przed godzinami handlu, zatem nie gra większej roli.

Scenariusz =podejście do strefy 33 350-33 420–>stabilizacja–>zebrania popytu–>ruch 33 500 

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 05.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: Dow Jones naruszył kluczowe wsparcie

Wczoraj pisaliśmy o wejściu indeksu Dow Jones do kluczowego wsparcia 33 090-33 335. Rynek naruszył ten obszar i walczy o jego utrzymanie. Czy to się powiedzie?

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 05.05.2023

Konkluzja

Dziś pojawią się najważniejsze dane z rynku pracy w USA. Raport Non-farm Payrolls oraz odczyt stopy bezrobocia dostarczą zapewne emocji inwestorom. Uczestników rynkowych aktualnie to właśnie te dane interesują najbardziej. Czy ostatnio niepewne spadki zostaną wzmocnione? Czy jednak dane okażą się przychylniejsze inwestorom i indeksy pójdą w górę? Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 309

TFR : 34 057

TDP : 33 804

TFS : 33 555

TSS : 33 310

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.