Dow Jones najgorszy. Indeks zszedł do kluczowego wsparcia.

J2T Trade

Rynki akcji w Stanach Zjednoczonych zamknęły wczorajszą sesję na niższych poziomach. W środę, 3 maja główne indeksy przedłużyły negatywne nastawienie. Głównym determinantem nastrojów była decyzja Fed. Rezerwa Federalna zdecydowała wczoraj o kolejnej podwyżce stóp procentowych. Obawy inwestorów rozlały się po popularnych indeksach. Dow Jones 30 okazał się najgorszy w środę. Najstarszy indeks zszedł do kluczowego wsparcia. Wall Street pozostaje bez zysku w maju. Czy zmieni się to dzisiaj? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones najgorszy w środę

Spośród głównych indeksów giełdowych notowanych w Nowym Jorku najgorzej wypadł najstarszy z nich. Dow Jones 30 stracił podczas środowej sesji 0,80%, co bezpośrednio oznacza 270 punktów spadku. Indeks tym samym wzmocnił negatywny sentyment ostatnich dni. Trzydziestospółkowy indeks okazuje się również najgorszy w obecnym tygodniu. Przed czwartkową sesją ma on już 2,02% straty.

Znaczna większość na czerwono

Firmy składające się na indeks Dow Jones 30 opowiedziały się w środę za stratami. Tym razem na czele spadkowej grupy stanęło Walgreens Boots (NASDAQ:WBA). Wartość akcji tej spółki spadła wczoraj o 4,60%. Po stronie wzrostowej wyróżniło się Intel (NASDAQ:INTC). Gigant technologiczny zyskał na wycenie 2,96%.

Punkt widzenia dzienny: zmiana poziomów na indeksie Dow Jones

Również na najstarszym indeksie na Wall Street nie działo się nic specjalnego w pierwszym etapie sesji. Zmienność pojawiła się po godzinie 20 (czas w Polsce) i rynek wówczas zaczął od podbicia. Okazało się ono jednak złudne, a rynek potwierdził dzienną negatywną strukturę. Przetestował bowiem od dołu zakres poziomu TDP. Wygenerował wówczas silne zejście, które cofnęło kurs w rejony 33 350.

FP Markets

Co na dziś ?

Dziś na wykres patrzymy o godzinie 14. Na półtorej godziny przed otwarciem giełd w USA notowania Dow Jones 30 znajdują się w rejonach wczorajszego zamknięcia. W przypadku tego indeksu konieczna jest zmiana poziomów.

Scenariusz = podejście do TDP–>zebranie podaży–>schematyczny ruch na południe–>celem 33 150

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 04.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: wskazana obserwacja

Bywa i tak, że nie udaje się przewidzieć dokładnego ruchu. Amerykański Dow Jones 30 trwa obecnie w newralgicznym miejscu i wskazana jest jedynie obserwacja.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 04.05.2023

Konkluzja

Inwestorzy będą zapewne przetwarzać kolejną podwyżkę stóp procentowych. Ponadto rynkowi uczestnicy będą zwracać uwagę na raporty dotyczące redukcji zatrudnienia oraz na cotygodniowe dane dotyczące liczby bezrobotnych. Poziomy* na wykresie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 309

TFR : 34 057

TDP : 33 804

TFS : 33 555

TSS : 33 310

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.