Dow Jones 30 z korektą. Najstarszy indeks w rejonach 33 400.

Flaga USA
J2T Trade

Popularne indeksy zza oceanu pokazały straty podczas wtorkowej sesji, 4 kwietnia. Negatywne emocje pojawiły się za sprawą najnowszy aktualizacji gospodarczych. Dow Jones 30 zakończył dzień z korektą ostatnich wzrostów. Indeks okazał się najgorszy na Wall Street. Jednak wczorajsza sesja jest już historią. Dziś, kolejnego dnia patrzymy na sytuację w USA. Najstarszy indeks oscyluje obecnie w rejonach 33 400. Jak wypadnie Dow Jones 30 dzisiaj? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones 30 z korektą wzrostów

Wtorkowa sesja przyniosła spadki akcjom notowanym w Nowym Jorku. Dobra passa najstarszego indeksu z Wall Street została przerwana. Dow Jones 30 zakończył dzień z korektą ostatnich wzrostów. Notowania amerykańskiego indeksu obniżyły się wczoraj o 0,59%. Odpowiada to blisko 200 punktowej stracie.

Spółki przeważnie traciły

Składowe indeksu Dow Jones 30 opowiedziały się we wtorek za generowaniem stratami. Znaczna część spółek obniżyła swoją wycenę, a najgorzej wypadło Caterpillar (NYSE:CAT). Akcje tej spółki obniżyły się o 5,40%. Po przeciwnej stronie stanęło NIKE (NYSE:NKE) z odnotowanym zyskiem +1,66%.

Punkt widzenia dzienny: indeks w rejonach 33 400

Podobnie jak indeks S&P 500, również najstarszy z indeksów zanegował podany wczoraj scenariusz. Dow Jones 30 pokazał pewne nastawienie na zejście, które rozpoczęło się już w godzinach amerykańskiego pre-marketu. Notowania cofnęły do poziomu TDP i przełamując ten zakres otworzyły drogę zejścia w okolice 33 300. Dopiero tam pojawiła się reakcja ze strony siły popytowej. Rynek nieco podciągnął, kończąc zmagania powyżej 33 400.

FP Markets

Dziś przed godzinami handlu indeks oscyluje w rejonach 33 400. Warto zauważyć, że indeks sięgnął zakresu średniej SMA 88 i bada jej zakres.

Co na dziś ?

Podobnie jak za pozostałymi głównymi indeksami, również za Dow Jones 30 jest już korekta. Teraz indeks stoi przed szansą, aby udowodnić swoje wzrostowe nastawienie.

Scenariusz = utrzymanie zakresu średniej—>pierwszym impuls do TDP—>chwilowe odreagowanie—>podejście do 33 600 

Wykres indeks Dow Jones 30 H1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 05.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks cofnął w kierunku strefy 33 090-33 335

Dow Jones 30 nie był zdolny, aby pokusić się wczoraj o pokonanie rejonów 33 785. Jednak  jest to dobry znak, gdyż pokazuje, że indeks poszukać musi większej siły. Notowania cofnęły w kierunku strefy 33 090-33 335. To właśnie z niej poderwać się może do wzrostu.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 05.04.2023

Konkluzja

Dziś pojawią się kolejne dane z rynku pracy. One jednak nie powinny wpłynąć na amerykańskie indeksy tak jak widzieliśmy to wczoraj. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 33 995

TFR : 33 742

TDP : 33 490

TFS : 32 242

TSS : 32 995

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.