Dow Jones 30 najlepszy. Indeks ponad 300 punktów wyżej.

Nyse-posąg
J2T Trade

Najważniejsze indeksy giełdowe w USA pokazały w większości wzrosty na wczorajszym zamknięciu. Dobre nastroje udzieliły się inwestorom po raportach gospodarczych. W poniedziałek na Wall Street najlepszy okazał się Dow Jones 30. Najstarszy z indeksów wylądował ponad 300 punktów wyżej. Jak dokładnie zaprezentował się Dow Jones podczas wczorajszej sesji? Co szykuje indeks na dziś? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones 30 najlepszy w USA

Pierwsza kwietniowa sesja należała do najstarszego z głównych indeksów. Dow Jones 30 okazał się najlepszy w USA, przedłużając swoją dobrą passę. Notowania amerykańskiego indeksu podwyższyły się wczoraj ogólnie o 0,98%. Tym samym indeks wylądował ponad 300 punktów wyżej.

Akcje dalej rosły

Patrząc wewnątrz najstarszego indeksu, zauważyć można, że tworzące go spółki ponownie zyskały. Akcje większości popularnych przedsiębiorstw dalej rosły, a liderem okazało się UnitedHealth (NYSE:UNH). Spółka dodała na swojej wycenie 4,57%. Po stronie spadkowej wyróżniło się Salesforce (NYSE:CRM), którego notowania obniżyły się o 1,65%.

Punkt widzenia dzienny: notowania Dow Jones 30 na 33 700

Notowania Dow Jonesa 30 wystrzeliły wczoraj po otwarciu giełd w USA. Indeks skoczył w rejony 33 700, jednak szybko zawrócił w tych rejonach. Najstarszy z indeksów cofnął do początku sesji. Właściwy ruch budowany był w godzinach wieczornych i sięgnął 33 690.

FP Markets

Dziś od rana najstarszy z głównych indeksów zyskuje podobnie jak reszta z Wall Street. O godzinie 17 (czas w Polsce) oscyluje na poziomie 33 700.

Co na dziś ?

Indeks Dow Jones 30 znajduje się w strukturze wzrostowej. Z tego powodu może kontynuować ruch na północ. Niemniej warto będzie dziś z takim podejściem uważać, gdyż rynkom przydałaby się korekta.

Scenariusz = zejście do 33 600-33 650–>zebranie popytu–>ruch powyżej nowego TFR (33 742)–>re-test od góry tego poziomu i ruch do 33 900

Wykres indeks Dow Jones 30 H1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 04.04.2023

Negacją dla scenariusza będzie wyłamanie strefy cenowej 33 600-33 650.

Punkt widzenia tygodniowy: sytuacja uległa zmianie

Rynek nieco zmienił układ, dlatego podejście ulega zmianie. Warto będzie w najbliższym czasie rozważyć podejście do zakresu 33 785. Jest to miejsce ważnego impulsu spadowego i rynek może powalczyć o ten zakres.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 04.04.2023

Konkluzja

Dziś inwestorzy zwracają uwagę na raporty z rynku pracy. Podczas wtorkowej sesji pojawi się pierwsza partia najważniejszych danych, czyli liczba otwartych miejsc pracy tzw. JOLTs. Poziomy* uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 33 995

TFR : 33 742

TDP : 33 490

TFS : 32 242

TSS : 32 995

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.