Dow Jones 30 podtrzyma passę? Indeksy zamykają miesiąc.

319
Profesjonalny trader
J2T Trade

Po poniedziałkowej absencji rynku amerykańskiego główne rynki akcyjne wracają we wtorek. Dziś rozpocznie się ostatnia sesja maja. Indeks Dow Jones 30 ostatnie 6 sesji zakończył wzrostem. Czy rynek podtrzyma passę również dziś?

Koniec miesiąca

Dzisiejsza sesja jest ostatnią w tym miesiącu. Najstarszy amerykański indeks giełdowy Dow Jones 30 wejdzie we wtorkową sesję z dodatnim wynikiem miesiąca. Do dziś w maju Dow Jones podwyższył notowania o 0,71% w ujęciu miesięcznym. Jest to relatywnie niska zmiana ceny, dlatego po dzisiejszej sesji maj może się zakończyć wynikiem ujemny.

Chicago PMI

Chwilę po wejściu USA na rynek podana zostanie wartość odczytu indeksu Chicago PMI za maj. Indeks Chicago PMI określa, w jakiej kondycji ekonomicznej znajduje się region Chicago. Są to dane dotyczące sektora produkcyjnego. Kluczowym poziomem odczytu jest wartość równa 50. Jeżeli wartość wskaźnika przewyższa poziom, jest to oznaka ekspansji sektora produkcyjnego. W przeciwnym razie wskazuje na jego kurczenie. Analitycy szacują, że wartość indeksu Chicago PMI spadnie.

Zaufanie konsumentów

Dziś o godzinie 16 przedstawiony zostanie raport dotyczący zaufania konsumentów. Jest to wskaźnik publikowany przez Conference Board. Wskaźnik mierzy poziom zaufania konsumentów względem aktywności gospodarczej. Uznawany jest za tzw. wskaźnik wyprzedzający, gdyż dzięki niemu możliwe jest przewidzenie wydatków konsumentów.

FP Markets

Punkt widzenia – analiza Dow Jones 30

We wczorajszej analizie indeksu Dow Jones 30 zostały przedstawione dwa scenariusze. Rynek podjął się realizacji założenie o pierwszym ruchu, który był taki sam dla obu. Mowa jest o : „Rynek dziś może zejść w pierwszym ruchu poniżej zakresu ceny TDP”. Rynek faktycznie taki ruch wykonał, schodząc do zakresu ceny TDP, czyli 33 210.

Na obecną chwilę indeks wykonał podczas godzin sesji europejskiej ruch spadkowy do zakresu poziomu ceny 32 961. Na dzisiejszą sesje zostały przewidziane dwa scenariusze. Poziomy nie ulegają zmianie.

Scenariusz główny – wzrostowy

Rynek dzisiejszym porannym ruchem skorygował cenę, podążając w stronę średniej kroczącej SMA 88. W godzinach sesji amerykańskiej indeks może wykonać ruch na przetestowanie zakresu wspomnianej średniej. Jeżeli rynek po zejściu do średniej utrzyma jej zakres, a siła podażowa ustąpi, możliwe że wygenerowany zostanie impuls wzrostowy do poziomu TDP.

Wykres DJ30 H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Dow Jones 30 31.05.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Amerykański indeks wykonał z rana spory ruch spadkowy. Jeżeli indeks zamierza w dalszym ciągu spadać, dobrze byłoby, aby pokazał to, tworząc schemat spadkowy. Szczyt z piątku znajduje się na wysokości TFR. Rynek może podbić dziś jednak nieco niżej, mianowicie do poziomu 33 350- 33 400. Utworzony zostałby wtedy schemat niższego szczytu. Siła podażowa może zdominować wówczas rynek, a re-testując od dołu poziom TDP zejść nawet do poziomu 32 900.

Wykres DJ30 H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Dow Jones 30 31.05.2022

Konkluzja

Założenia na dzisiejszą sesję zostały podane. Warto będzie przyglądać się jak rynek ,zachowa się na określonych poziomach. Zakładam dziś realizację scenariusza wzrostowego. Poniżej podaje poziomy wyznaczane na każdą z sesji.

TSR : 33 715

TFR : 33 463

TDP : 33 210

TFS : 32 961

TSS :  32 716

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.