Czy tokenizacja jest przyszłością telemedycyny?

telemedycyna
J2T Trade

Rynek telemedyczny, ze względu na obecnie panujący kryzys, jest jednym z najbardziej perspektywicznych, a wzrost jego wartości napędza presja obciążenia systemu opieki zdrowotnej. Wdrażanie rozwiązań telemedycznych, w opinii wielu ekspertów, inwestorów i polityków, to nieunikniony kierunek rozwoju. Zmiany te dotyczą nie tylko naszego kraju, ale odnoszą się do potrzeb pacjentów w ujęciu globalnym.

Telemedycyna mogłaby rozwijać się szybciej?

Pomimo świadomości powagi związanej z koniecznością wdrażania telemedycyny, według wielu obserwatorów wciąż rozwija się ona zbyt wolno. Głównym problemem jest brak funduszy jak i interdyscyplinarności, która wymaga współpracy specjalistów ze skrajnie różnych dziedzin, nie tylko związanych z medycyną.

Problem ten rozwiązali założyciele Międzynarodowego Akceleratora Technologii Telemedycznych – podmiotu mającego na celu wspieranie, komercjalizowanie, łączenie oraz ulepszanie produktów i usług telemedycznych. Akcelerator został powołany do życia w maju 2019 roku, jako spółka tworzona przez osoby uprzednio zasiadające w zarządzie m.in. Polskiego Towarzystwa Telemedycyny i E-zdrowia tj. działającego od ponad dekady stowarzyszenia naukowego oraz Polskiego Instytutu Ekspertyz Medycznych Sp. z o.o., spółki realizującej opinie medyczne na zlecenie sądów powszechnych z całej Polski.

Celem Akceleratora jest wykorzystanie potencjału oprogramowania dedykowanego opiece medycznej. Jednym z nich jest planowana aplikacja oraz platforma MediHash, wykorzystująca sztuczną inteligencję i technologię blockchain do kontaktu z placówkami medycznymi i wykazywaniem prawdopodobieństwa potencjalnego zachorowania. Pomysł zajął pierwsze miejsce w kategorii „Best Start’up” podczas międzynarodowych targów Finance World Expo, które odbyły się na początku zeszłego roku w Szwajcarii.

FP Markets

https://youtu.be/SqC3KbSLAYw

Kryptowaluty wspierają rozwój telemedycyjny

Kolejnym śmiałym posunięciem jest wykorzystanie w projekcie kryptowalut. Spółka w ciągu najbliższych dni rozpocznie emisję własnej kryptowaluty na międzynarodowej giełdzie Latoken, celem zebrania środków do wdrożenia innowacyjnych rozwiązań. Emisja uzyskała pozytywną decyzję Komisji Nadzoru Finansowego w zakresie zgodności z przepisami prawa polskiego oraz wygrała konkurs na najlepszy projekt bezpośrednio na giełdzie Latoken.

Sam prezes spółki, Pan Adam Mucha, twierdzi, że zajmują się również konwencjonalnymi produktami, w tym również mogącymi pomóc w walce z pandemią, a same środki z tokenizacji posłużą jako wkład własny do projektów dotowanych z Unii Europejskiej w ramach konkursów przewidzianych na prace badawczo-rozwojowe.

Jeśli interesuje Cię projekt, wejdź na stronę Telemedicoin oraz sprawdź szczegóły na stronie projektu giełdy Latoken.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.