Czwartkowa kawa [Analiza kawy Arabica]

742
wykres kawa arabica
Źródło: Admiral Markets MT5, ARABICA wykres H1 od 7 sierpnia 2019 do 05 września 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.
J2T Trade

W ostatnich dniach poruszam się po rynkach surowcowych, opisując świeżo zaktualizowaną ofertę Admiral Markets. Jednym z nowych produktów są kontrakty CFD na futures na kawę – arabica oraz robusta.

To interesujące rynki, na które znaczący wpływ ma zarówno sezonowość, jak i chwilowe zmiany pogodowe. W ostatnich tygodniach nie ma jednak żadnych nowych informacji, dotyczących tego rodzaju nieoczekiwanych zmian. Można uznać, że sytuacja meteorologiczna dotycząca Brazylii, czyli głównego producenta wspomnianych gatunków kawy, jest ostatnio bardzo stabilna. To świetna wiadomość dla wszystkich traderów technicznych a więc głównie tych poruszających się intraday. Okoliczności, bowiem pozwalają w końcu całkowicie skupić się na analizie Price Action, bez zbędnej troski o dodatkowe czynniki ryzyka.

kawa arabica wykres
Źródło: Admiral Markets MT5, ARABICA wykres D1 od 3 lipca 2019 do 05 września 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Przechodząc do wykresu widzimy, że kawa arabica, na której skupię się w dniu dzisiejszym, znajduje się w dość długiej konsolidacji, która miała początek 15 sierpnia. W ujęciu nieco bardziej długoterminowym, na wykresie D1 widzimy, że jest to wygaszenie silnego trendu spadkowego, w którym rynek kawy znajdował się od 5 lipca. Jednocześnie znajdujemy się na granicy ostatniej strefy podażowej, od której cena ostatnio odbiła się w czerwcu 2019 roku, a która została stworzona jeszcze na przedwiośniu.

Trend boczny, który właśnie się rozpoczął a konkretniej bardzo silne testy popytu i ewidentnie widoczna absorpcja wszystkich niedźwiedzi, mająca miejsce 20 sierpnia o godzinie 17:00, może świadczyć o mającej właśnie miejsce długoterminowej akumulacji. Spodziewane wybicia z range’u znajdującego się pomiędzy poziomami 90,90 USD a 93,50 USD, a następnie udany retest górnej granicy konsolidacji, mogą puchnąć nas do wzrostów mających swój cel na poziomie 96,70 USD a następnie na granicy bardzo ważnego poziomu psychologicznego, czyli 100 USD.

FP Markets
wykres kawa arabica
Źródło: Admiral Markets MT5, ARABICA wykres H1 od 7 sierpnia 2019 do 05 września 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Scenariusz zakładający brak wzrostów, oznacza nic innego jak dalsze trwanie w opisywanej konsolidacji i czekanie na wyznaczenie nowego sentymentu.

Scenariusz dotyczący spadków jest tutaj mało prawdopodobny i może mieć swoje zastosowanie głównie przy testach popytowych, przeprowadzanych poniżej 90,90 USD. Dopiero jednoznaczne przebicie się poniżej poziomu 89 USD, będzie świadczyć o kontynuacji bessy i powrocie sentymentu niedźwiedziego.

Jan Kotowski

Sprawdź możliwości handlu u wielokrotnie nagradzanego brokera. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Powyższa treść ma wyłącznie charakter informacyjny i prezentują opinie własne autorów. Treść ta sporządzona została rzetelnie, z należytą starannością i nie stanowią podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych, porady inwestycyjnej ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715). Portal www.tradersarea.pl oraz dostawca treści nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie transakcje, szkody, poniesione wydatki oraz utracone korzyści powstałe w związku z decyzjami inwestycyjnymi podejmowanymi w oparciu o udostępnione na stronie www.tradersarea.pl treści.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jan Kotowski
Zastępca dyrektora polskiego oddziału Admiral Markets. Pasjonat rynków finansowych i trader indywidualny z ponad 10 letnim doświadczeniem. Swoją przygodę z rynkami rozpoczął już w liceum od popularnej, internetowej gry giełdowej. Pierwsze sukcesy zachęciły go do dalszego zgłębienia tematu wirtualnego obrotu giełdowego. Już w trakcie zdobywania wykształcenia kierunkowego, profesjonalnie związał się z sektorem finansowym w 2010 roku. Zdobywał doświadczenie zawodowe po obu stronach rynku, pracując w dealing roomach i departamentach ekonomicznych największych spółek Skarbu Państwa, państwowych i międzynarodowych banków oraz w propriatry trading’u. Zafascynowany rzeczywistą mechaniką rynków i spojrzeniem/analizą badającą przede wszystkim order flow (z j.ang. strumień zleceń).