CySEC zmienia prezesa po 10 latach. Demetra Kalogerou odchodzi ze stanowiska

Przewodnicząca CySEC
J2T Trade

Zgodnie z decyzją Rady Ministrów, dr George Theocharides został w środę mianowany nowym przewodniczącym Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC), zastępując na tym stanowisku urzędującą od 2011 roku Demetrę Kalogerou. Jednocześnie George Karatzias został powołany na stanowisko wiceprzewodniczącego CySEC.

  • W czasie jej kadencji branża tradingu detalicznego, w tym Forex oraz CFD przeszła wiele zmian
  • Cypr z egzotycznej jurysdykcji regulacyjnej stał się jednym z najbardziej popularnych miejsc do prowadzenia biznesu przez brokerów i platformy tradingowe
  • Komisja działała proaktywnie również na rynku kryptowalut, czego dowodem jest ostatnia dyrektywa polityczna dotycząca działalności podmiotów na rynku cyfrowych aktywów

George Theocharides nowym szefem CySEC. Demetra Kalogerou odchodzi po 10 latach

Od września 2011 roku szefową CySEC była Demetra Kalogerou, którą po pięciu latach kadencji wybrano ponownie na drugi pięcioletni okres w sierpniu 2016 roku. Jej mandat wygasł jednak w dniu 14 września 2021 roku, w związku z czym komisja musiała powołać nowego szefa.

George Theocharides Przewodniczący CySECDr Theocharides pełnił funkcję wiceprzewodniczącego CySEC od lipca 2020 r., a wcześniej był członkiem Rady CySEC. Jako profesor nadzwyczajny finansów w Cypryjskim Międzynarodowym Instytucie Zarządzania (CIIM) i dyrektor programu studiów magisterskich w zakresie usług finansowych od września 2010 r. do lipca 2020 r., posiada on rozległe doświadczenie zawodowe w sektorze finansowym.

Przed objęciem stanowiska w CIIM pracował jako adiunkt w dziedzinie finansów na Uniwersytecie Sungkyunkwan w Korei Południowej w latach 2006-2010. W 2006 r. pracował również jako International Faculty Fellow w Sloan School of Management w Massachusetts Institute of Technology (MIT).  Wcześniej pełnił m.in. funkcję członka tymczasowej rady Banku Cypru oraz prezesa zarządu Cyprus Blockchain Technologies Ltd.

FP Markets

– Jestem zaszczycony, że mogę prowadzić CySEC w tak trudnym i ekscytującym czasie dla branży i chciałbym podziękować Prezydentowi Republiki i Radzie Ministrów za obdarzenie mnie zaufaniem. Moim celem jest zapewnienie, aby CySEC nadal działał jako tarcza ochronna dla inwestorów, ale także wytyczał drogę dla zdrowego wzrostu sektora.

Technologie finansowe rozwijają się w szybkim tempie, a ja będę dążył do zachowania wysokich standardów ustanowionych przez CySEC w poprzednich latach, zapewniając jednocześnie jego elastyczność i skuteczność w stawianiu czoła przyszłym wyzwaniom.

Cieszę się również na konstruktywną współpracę z moimi odpowiednikami z innych organów nadzorczych za granicą, zapewniając, że Cypr jest w stanie pozytywnie przyczynić się do rozszerzenia i wzmocnienia praktyk i procedur regulacyjnych w całej Europie i poza nią – komentował nowy przewodniczący CySEC dr Theocharides.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ŹRÓDŁOArtykuł partnera
Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.