Byki górą na Wall Street. S&P 500 zyskuje 2%.

340
Wall Street drogowskaz
J2T Trade

Indeks S&P 500 zyskał wczoraj 2%. Jest to już druga z rzędu sesja wzrostowa indeksu S&P 500. Wczoraj wszystkie główne amerykańskie indeksy giełdowe zyskiwały. Byki przewodziły wczoraj na Wall Street. Co czeka inwestorów w ostatni piątek maja?

S&P 500 kontynuuje ruch

Zyskiem rzędu 2% rynek kontynuuje ruch wzrostowy zainicjowany na początku tego tygodnia (w poniedziałek). Amerykański indeks S&P 500 podwyższył wczoraj swoje notowania o blisko 80 punktów. Dla indeksu jest to 3 sesja wzrostowa w tym tygodniu.  Poprzednio taka sytuacja miała miejsce w pierwszym tygodniu handlowym maja.

Prawie jak w Nasdaq’u

Wczorajszemu ruchowi wzrostowemu na indeksie przewodziła spółka Dollar Tree. Wchodzi ona zarówno w skład indeksu Nasdaq 100 jak i S&P 500. Spółka zyskała prawie 22%. Warto zaznaczyć, że wczoraj 4 spółki z całego indeksu S&P 500 zyskały powyżej 10%. Wzrost spotęgował również fakt, że to właśnie większa część spółek zakończyła sesję wzrostowo.

Wydatki osobiste Amerykanów

Dziś w godzinach pre-marketu zostanie podana informacja o zmianie wielkości wydatków osobistych Amerykanów w kwietniu. Analitycy szacują, że względem poprzedniego badanego okresu wartość zmiany nieznacznie spadnie.

FP Markets

Wskaźnik nastrojów Michigan

Dziś najważniejszymi danymi, będą informacje dotyczące wartości wskaźnika nastroju konsumentów według Uniwersytetu Michigan. Poprzednio rynek dość gwałtownie zareagował na spadek wartości. Analitycy szacują, że również w maju nastroje konsumentów pogorszyły się. Inwestorom przyjdzie czekać do 16 na publikację tych danych makroekonomicznych.

Punkt widzenia – co dalej z S&P 500

Rynek podjął się wczoraj realizacji scenariusza wzrostowego wskazywanego podczas analizy indeksu S&P 500. Scenariusz wzrostowy zakładał, że najpierw rynek zejdzie w okolice zakresu średniej kroczącej SMA 88. Rynek co prawda cofnął jednak nie aż tak głęboko. Mowa była również, że po cofnięciu zostanie wygenerowany impuls wzrostowy do poziomu ceny 4 030. Rynek szybko zaliczył target, osiągając w konsekwencji poziom 4 075. Na dzisiejszą sesję zmianie ulegają wyznaczane przeze mnie poziomy. Na dziś przygotowane zostały dwa scenariusze.

Scenariusz główny – wzrostowy

Dla scenariusza wzrostowego kluczowym jest, aby poziom ceny 4 041 nie został wybity. Gdyby rynek utrzymał ten poziom, wówczas może zostać utworzona na nim strefa potencjalnej akumulacji.  Zebrana w niej siła popytowa może wygenerowany impuls wzrostowy sięgający ceny 4 090.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 27.05.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Rynek może jednak szybkim ruchem dojść do ceny 4 100, czyli pełnego psychologicznego zakresu. Siła popytowa może w tym rejonie odpuścić na rzecz siły podażowej. Dobrze byłoby, żeby rynek wykonał coś na zasadzie schematu niższego bądź równego szczytu. Z okolic TFR może odbyć się przecena. W przypadku realizacji scenariusza celem będzie poziom 4 030.

Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 27.05.2022

Konkluzja

Dziś zakładam realizację scenariusza wzrostowego. Główne amerykańskie indeksy mogą kontynuować ruch wzrostowy. Warto będzie przyglądać się , jak zachowa się rynek na wskazanych strefach. Poniżej podaję poziomy wyznaczane przeze mnie.

TSR : 4 134

TFR : 4 088

TDP : 4 041

TFS : 3 995

TSS : 3 948

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.