Brak zagrożenia recesją? Dow Jones 30 ze zmianą -1,94%.

274
Flaga USA
J2T Trade

Amerykański indeks giełdowy Dow Jones 30 stracił w czwartek 1,94%. Wczoraj padło sformułowanie, które zdaje się uspokajać inwestorów przed recesją. Analiza indeksu Dow Jones 30 na ostatnią sesję tego tygodnia handlowego.

Ruch Dow Jones 30

W czwartek najstarszy amerykański indeks giełdowy obniżył swoje notowania o 1,94%. Dla Dow Jones 30 oznaczało to spadek rzędu ponad 600 punktów. Indeks tym samym drugi raz traci w tym tygodniu handlowym.

Dyktando spadkowe

Spadkom podczas wczorajszej sesji przewodziła spółka Boeing. Koncern lotniczy stracił na swoich akcjach 4,23%. Warto zauważyć, że tylko jedna spółka z całego indeksu zyskała. Było to Home Depot. Wyróżnione przedsiębiorstwo zyskało jedyne 0,78%.

USA ominie recesję?

Kolejne wystąpienie w tym tygodniu miała Sekretarz Skarbu USA. Janet Yellen przemawiała podczas konferencji medialnej. Sekretarz powiedziała w czwartek, że jak na razie nic nie wskazuje na to, aby USA miało popaść w recesję gospodarczą. Ponadto Yellen zgodziła się po raz kolejny, że obecny poziom inflacji jest problemem, ale rozwiązanie jak najbardziej istnieje.

FP Markets

Niespodziewany wzrost

W godzinach pre-marketu zgodnie z zapowiedzią została podana liczba tzw. Joblessów. Liczba złożonych nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych zaskoczyła inwestorów i analityków. Opublikowane dane pokazały, że w zeszłym tygodniu liczba wniosków wzrosła o 27 tysięcy. Łącznie liczba wniosków wyniosła 229 tysiące.

Warte uwagi

Dziś w godzinach wieczornych zostanie opublikowany bilans budżetu federalnego. Saldo budżetu dotyczyć będzie majowych przychodów i dochodów. Analitycy przewidują, że budżet federalny ujawni deficyt.

Punkt widzenia – DJ 30 wychodzi z konsolidacji

W analizie indeksu Dow Jones 30 na wczorajszą sesję przygotowałem dwa scenariusze. Indeks podjął się realizacji scenariusza głównego. Założenie dotyczyło: ,,W tym scenariuszu zakładam, że rynek przetestuje najpierw od dołu zakres średniej kroczącej SMA 88. Na tym zakresie ,,ster” przejmie siła podażowa, która zepchnąć może rynek poniżej strefy wsparcia. Target zakładany na dziś – 32 500″. Faktycznie rynek wykonał od dołu re-test średniej kroczącej SMA 88. Wskazywany target został osiągnięty po godzinie 21. W godzinach wieczornych rynek zszedł do jeszcze niższych zakresów.

Na dzisiejszą sesję wyznaczone zostały nowe poziomy. Rynek obecnie oscyluje na zakresie ceny 32 250. Poniżej zaprezentowałem dwa scenariusze.

Scenariusz główny – wzrostowy

W tym scenariuszu określiłem, jako kluczowe utrzymanie poziomu nowego TFS. Rynek w pierwszym ruchu może do niego zejść. Jeżeli ten poziom zostanie utrzymany, indeks może wykonać z niego impuls wzrostowy. Celem w przypadku realizacji będzie poziom 32 250 lub nieco wyższe zakresy.

Wykres H1 DJ wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Dow Jones 30 10.06.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

W tym przypadku zakłada się kontynuację ruchu spadkowego z ostatnich dwóch dni. Mogłoby się to odbyć na zasadzie przetestowania od dołu poziomu TDP, po jego wcześniejszym nadbiciu. Gdyby TDP zareagował jak opór, można przypuścić target na pełen psychologiczny poziom 32 000.

Wykres H1 DJ spadek
Scenariusz spadkowy indeks Dow Jones 30 10.06.2022

Konkluzja

Warto będzie spoglądać na zachowanie rynku przez całą sesję. To, jakie rynek będzie respektował założenia, może świadczyć na korzyść danego scenariusza. Przypuszczam realizację scenariusza wzrostowego. Obserwować będę również ważne strefy podane w scenariuszu spadkowym. Poniżej podaję poziomy wyznaczane na każdą sesję.

TSR : 32 821

TFR : 32 572

TDP : 32 320

TFS : 32 074

TSS : 31 822

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.